Harcerze są, działają i zapraszają na obóz

W roku szkolnym 2023/2024 harcerze z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” spotykali się na cotygodniowych, dwugodzinnych, zbiórkach w Szkole Podstawowej nr2.

Realizowali wiele zadań, poszerzając wiedzę harcerską oraz swoje zainteresowania, zdobywali sprawności oraz kolejne stopnie. Podczas ferii zimowych pojechali na biwak do Gawrych Rudy oraz wzięli udział w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zaprosili swoich braci, harcerzy z gminy Gołdap na obchody Dnia Myśli Braterskiej. W maju harcerze zorganizowali zabawy dla dzieci podczas Festynu Rodzinnego przy Kościele Św. Józefa, a następnie w Szkole Podstawowej nr2 świetnie bawili się z zaproszonymi na zbiórkę dziećmi z niepełnosprawnościami.

Uczestniczyli również w gminnych obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Święta Flagi. Wiosną wędrowali w najbliższej okolicy, m.in. w lesie Kumiecie, nad jeziorem Gołdap, zorganizowali nockę z wieczorną grą terenową. W czerwcu uczestnicząc w Festiwalu Zdrowia przeprowadzili akcję zarobkową na obóz letni. W dniach 14-16 czerwca przebywali w Zatykach na biwaku. Tutaj odbywali wędrówki poznając krajobraz na trasie: Zatyki- Dzięgiele-Wilkasy, wsłuchiwali się w gawędę na obrzędowym ognisku. Najstarsi harcerze, wędrownicy z zastępu „Ohana”, przygotowali ciekawy program biwaku, jak też ugotowali smaczne obiady.

Jakie plany mają harcerze na wakacje?

W dniach 1- 11 sierpnia 2. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves” jedzie na obóz do Stanicy Harcerskiej „Biały Brzeg” (gmina Kluczewsko; woj. świętokrzyskie).

A jak to jest być z harcerzami na obozie???

Przekonaj się

ZAPRASZAMY dzieci i młodzież w wieku 10- 18 lat do udziału w obozie.

Kontakt w sprawie obozu: Małgorzata Wojciechowska-Gutowska, tel. 692 229 464

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

 

Powiązane artykuły