Czynnie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych

W tramach projektu – „Nie pijemy, nie palimy takie życie chwalimy” w świetlicy wiejskiej w Grabowie odbyły się zajęcia integracyjnie. Podczas spotkań wspólnie wykonali plakaty tematyczne, mające na celu przeciwdziałanie związane ze negatywnymi skutkami uzależnień od np.: alkoholu, nikotyny, lekomanii, narkomanii.

Bardzo ważnym elementem spotkań była wizyta przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i warsztatów na temat uzależnień, przemocy i odpowiedzialności karnej w przypadku przemocy, rozprowadzania i zażywania substancji psychoaktywnych.

Integracji wśród dzieci i młodzieży towarzyszyły zajęcia relaksacyjne, spotkania z książką – poprzez czytanie dzieci przeniosły się w magiczny świat pełen niesamowitych postaci, miejsc i zdarzeń.

W ramach obchodów Dnia Ziemi odbyły się wspólne dyskusje o zagrożeniach wynikających z zagrożeń zanieczyszczenia środowiska.

Uczestnicy zajęć wykonali piękne plakaty o zagrożeniach naszej planety oraz plakaty promujące zdrowy tryb życia bez uzależnień i przemocy.

Ponadto prowadzone były zajęcia kulinarne i sportowe.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach.

Zadanie realizowane jest ze środków finansowych Gminy Gołdap.

DK w Gołdapi

 


Aktualności

Powiązane artykuły