Będzie się działo gminie Dubeninki

Tak jak i w latach ubiegłych, w tym roku także odbędzie się piknik pod hasłem „Noc świętojańska nad Bludzianką”. W tym roku będzie on jednak częścią większego działania w projekcie „Skarbnica rominczańskich pieśni i zwyczajów – uczymy się i uczymy innych”, dofinansowanego ze środków Gminy Dubeninki i Powiatu Gołdapskiego.

Co nas więc czeka i z czego możemy skorzystać?

Zapraszamy na:

– Warsztaty tradycyjnego śpiewania białym głosem, które poprowadzi Małgorzata Makowska, znawczyni pieśni ludowych Suwalszczyzny i harmonistka; pierwsze spotkanie już 5 czerwca w siedzibie stowarzyszenia „Głos Puszczy Rominckiej” w Dubeninkach (początek 17.00), kolejne podczas pikniku.

– 15 czerwca zapraszamy na nasz piknik; jak zwykle odbędzie się on na plaży w Kiepojciach – start o godz. 18.00.

– Kolejnym wydarzeniem będzie udział naszego zespołu „Rominczanie” w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wyruszą tam już 20 czerwca, by zaprezentować swoją twórczość, a jednocześnie promować naszą małą wojewódzką, powiatową i gminną ojczyznę.

Zapraszamy serdecznie do udziału w proponowanych wydarzeniach i śledzeniu informacji na ich temat na lokalnych stonach www. oraz profilu facebookowym stowarzyszenia.

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia –

Bożena Buza, 509604148

Powiązane artykuły