Za szybko i bez uprawnień

Jak bezpiecznie dojechać do celu? Zgodnie z przepisami! Kolejne działania „Prędkość” przeprowadzone przez gołdapskich mundurowych pokazują, że wciąż wielu kierowców nie zważa na bezpieczeństwo swoje i innych.

W trakcie wtorkowej akcji policjanci z drogówki ujawnili ponad 40 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Jeden z kierujących zdecydował się na kierowanie pojazdem mimo braku uprawnień. Kierowco! Noga z gazu! Kolejne działania już w piątek!

Niestety w dalszym ciągu nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn kolizji i wypadków.

We wtorek (14 maja) gołdapscy policjanci prowadzili działania wojewódzkie pn. „Prędkość”. Podczas prowadzonej akcji mundurowi ujawnili ponad 40 kierujących, którzy dopuścili się przekroczenia prędkości. W czasie trwających działań policjanci nałożyli 31 mandatów karnych oraz zastosowali 9 pouczeń. Dodatkowo, mundurowi skierowali dwa wnioski o ukaranie do sądu.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący osobowym mercedesem, który przez Dzięgiele pędził z prędkością 143 km/h. W miejscu podjętej kontroli obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 54-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto zostało dopisanych 13 punktów karnych.

Ponadto, podczas prowadzonych działań, około 12:30 w Regielach policjanci zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 14 km/h. Podczas sprawdzenia w systemach informacyjnych mundurowi ustalili, że 41-letni mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu. Jak się okazało gołdapianin miał zatrzymane uprawnienie do kierowania pojazdami mechanicznymi z uwagi na przekroczony limit 24 punktów karnych. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości 41-latek został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych i 2 pkt karnymi. Za poruszanie się pojazdem mimo zatrzymanych uprawnień do kierowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.

Kolejne działania pn: „Prędkość” na drogach powiatu gołdapskiego odbędą się w piątek (17 maja). Tego dnia na trasie będzie można spotkać większą liczbę funkcjonariuszy niż zwykle.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły