Siatkarze „Trójki” awansowali do Finału Polski w Katowicach

Bardzo pracowity, ale jakże wspaniały siatkarski weekend za nami. Drużyna UKS Trójka Gołdap przy Szkole Podstawowej nr 3 uzyskała awans do XXX Finału Krajowego Kinder Joy of moving 2024 w Katowicach.

W weekend w Kętrzynie odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej Kinder Joy of moving. W kategorii”4″ (klasa VI) drużyna UKS Trójka Gołdap uzyskała wymarzony awans do Katowic zajmując wysokie drugie miejsce.
Nasi srebrni zawodnicy to: Nikodem Juklewicz, Dawid Jaźwiński, Jan Urbanowicz, Tymoteusz Kołodziej, Juliusz Buraczewski, Radosław Rzędzian. Trenerem chłopców jest Łukasz Tarasiewicz. Cztery zwycięstwa i jedna finałowa porażka to imponujący bilans, który naprawdę robi wrażenie! Na pokonamy boju zostali: AZS UWM Olsztyn, SMS Ostróda, IKS Atak Elbląg, UKS Maratończyk Ełk. Troszkę mniej szczęścia miał zespół „Dwójek” w finale województwa. Drużyna pod opieką Mikołaja Rawinisa: Maciej Rawinis, Wiktor Wawrzyn, Dawid Iwaniuk dotarli tego dnia do półfinału województwa, gdzie przegrali zażartą i emocjonującą wojnę po tie-breaku z Kurianvolley Olsztyn.
W meczu o trzecie miejsce ulegli zespołowi AZS UWM Olsztyn. Ale nie wszystko przekreślone z wyjazdem na finał bowiem W-M ZPS wpisał zespół na wakat w Katowicach i nie długo okaże się czy chłopcy pojadą.
Ogromne brawa i gratulacje dla chłopców oraz dla Rodziców, Rodzin i Przyjaciół, którzy przez cały sezon, tak i w weekend fantastycznie, gorąco i głośno, od pierwszej do ostatniej piłki wspierali młodych siatkarzy!
Dziękujemy bardzo panu Markowi Słowikowskiemu, Rafałowi Iwaniukowi, Marzenie Juklewicz i Jarosławowi Makuchowi za ogromną pomoc w organizacji wyjazdu na Finał Województwa.
Działalność klubu współfinansowana jest ze środków Gminy Gołdap.

Powiązane artykuły