Owocne spotkanie gołdapskiej młodzieży ze studentami Koła Inicjatyw Filozoficznych UWM

W ramach obchodów Roku Immanuela Kanta na Warmii i Mazurach, obchodów 454. Urodzin Gołdapi i cyklu filozoficznego młodzieży Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi, 14 maja w Kinie Kultura odbyło się spotkanie ze studentami Koła Inicjatyw Filozoficznych, działającego przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego.

Studenci przybyli na zaproszenie Domu Kultury w Gołdapi. Aktywność młodzieży i pedagogów gołdapskiego liceum podczas spotkania filozoficznego przemawia za kontynuacją takich wydarzeń. Dyskusja prowadzona była w wielu aspektach, nawiązywała m.in. do zachowania etycznego oraz dobra i zła. Wielokrotnie nawiązano do myśli Immanuela Kanta. Filozoficzna wiedza przekazana przez studentów pozwala domniemać, że być może młodzież w przyszłości wybierze filozofię jako kierunek studiów.

Dom Kultury w Gołdapi składa serdeczne podziękowania prof. Mirosławowi Pawliszynowi, dyrektorowi Instytutu Filozofii UWM oraz dr hab. Dorocie Sepczyńskiej i studentom Koła Inicjatyw Filozoficznych.

W ramach podziękowań dyrektorzy gołdapskich instytucji kultury przekazali monety okolicznościowe z wizerunkiem Immanuela Kanta oraz egzemplarze Gołdapskiej Teki Historycznej.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizacji pani Agnieszce Dziobkowskiej, dyrektor Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

DK w Gołdapi

Powiązane artykuły