Największe z naszych zdziwień do końca będzie przed nami

W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”, Biblioteka Publiczna nie po raz pierwszy miała zaszczyt gościć Jana Jastrzębskiego, znanego nie tylko jako cenionego nauczyciela-polonistę, ale również jako pisarza, dziennikarza, krytyka literackiego oraz eseistę.
W swoim dorobku literackim ma książki prozatorskie: Fado o ogrodach, Drżąc, Prozy kolejowe, Dzwonek, Zaćmienie księżyca, Ona oraz Błoto.

Na podstawie ostatniej książki powstał spektakl teatralny w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Dodatkowo jego „Prozy kolejowe” zostały nagrodzone przez Stowarzyszenie Literackie w Suwałkach.
Jan Jastrzębski publikował teksty o literaturze m.in. w czasopismach: „Nowy Wyraz”, „Odra”, „Sycyna”, „Borussia”, „Jaćwież”, „Ocalenie przez Poezję”. Publikował też w antologiach.

Spotkanie z czytelnikami było z pewnością niezwykłą okazją dla miłośników literatury, aby poznać bliżej twórczość i pogłębić swoją wiedzę literacką. Autor przeczytał fragmenty z najnowszego wydania dwumiesięcznika literackiego „Topos” oraz „Almanachu Stowarzyszenia Pisarzy Polskich” oddziału olsztyńskiego.

Największe z naszych zdziwień do końca będzie przed nami – tymi słowami Jan Jastrzębski zakończył wieczór.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do uczestnictwa w naszych kolejnych działaniach.
Już 28 maja zapraszamy na spotkanie autorskie z Tanyą Valko.

BP w Gołdapi

 

Powiązane artykuły