Martynka i Dzień Mamy

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Mamy, a wraz z nimi pomysły na prezenty. Wybierając prezent dla swojej ukochanej mamy, warto pamiętać, że najcenniejszy jest ten, który przygotujemy sami.

Dzisiaj w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Bibliotece Publicznej w Gołdapi gościliśmy Konrada Kazanieckiego – burmistrza Gołdapi. Gość odczytał opowiadanie Wandy Chotomskiej „Martynka i Dzień Mamy” uczniom klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 3 .

Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie na temat przeczytanego opowiadania oraz zadawały mnóstwo pytań. Podczas dyskusji podkreślono jak ważne jest czytanie książek od najmłodszych lat. Spotkanie w bibliotece stanowiło także doskonałą okazję do integracji uczniów i rozwijania ich wyobraźni poprzez literaturę.

Wszystkie dzieci uczestniczące w akcji otrzymały publikację Cyrili Lepeigneux „Na arenach Lyonu” zakupioną w ramach otrzymanego dofinansowania z patronatu. Cała Polska czyta dzieciom odbywa się w ramach patronatu honorowego burmistrza Gołdapi.

BP w Gołdapi

Powiązane artykuły