„Dwójka” – pełna talentów

Dnia 21 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się finał III edycji szkolnego konkursu „Mam Talent”. Impreza została objęta honorowym patronatem burmistrza Gołdapi, starosty gołdapskiego oraz Rady Rodziców przy SP2, którzy ufundowali cenne nagrody dla zwycięzców, i wszystkich uczestników.

Na widowni zasiadła społeczność szkolna, aby wspierać finalistów w ich popisach wokalnych, akrobatycznych, aktorskich, plastycznych i konstruktorskich. Swoją obecnością zaszczycili nas również starosta gołdapski, pan Krzysztof Kazaniecki, oraz pani Marzanna Wardziejewska, wicestarosta gołdapski, która od wielu lat wspiera naszą szkołę w różnych działaniach.

Występy artystów oceniało Jury w składzie: dyrektor szkoły – Iwona Poreda, nauczycielka języka polskiego – Małgorzata Marcinkiewicz, wychowawca świetlicy – Teresa Augustynowicz, nauczyciel bibliotekarz – Edyta Izbicka, oraz nauczyciel wspomagający – Anna Bocian. Każda klasa miała możliwość oddania głosu na swojego faworyta, przyznając mu swoją złotą gwiazdę.

Jury wyłoniło pięcioro zwycięzców z różnych dziedzin, którym przyznano statuetki „TALENT ROKU 2024” oraz nagrody. Społeczność szkolna również przyznała dwie nagrody publiczności. Oto lista zwycięzców:

Eunnika Karniłowicz – talent wokalny;

Blanka Markowska – talent plastyczny;

Zuzanna Morek – talent instrumentalny;

Julia Rolka – talent akrobatyczny;

Gabriel Szoka – talent aktorski.

Nagrodę publiczności otrzymali – Gabriel Szoka i Bohdan Shpak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanych prezentacji!

Serdecznie dziękujemy Domowi Kultury w Gołdapi, a w szczególności panu Robertowi Magielnickiemu, za profesjonalne nagłośnienie naszego wydarzenia. Współpraca z tą placówką jest dla naszej szkoły bardzo cenna.

Imprezę organizowały; Barbara Nierwińska, Teresa Polnik. Dekorację wykonały Anna Bocian i Anna Jurczyk-Andrzejewska. Nagrania uroczystości wykonywał Marcin Mościński.

SP 2 w Gołdapi

Powiązane artykuły