Czytelnicy informują. Nieustający problem z koszami na śmieci

Czytelnik przysłał nam zdjęcie, które opatrzył takim opisem: Niestety po wyborach nic się nie poprawiło – jak było brudno tak i jest, a fontanny będą działać we wrześniu za sprawą sprawnego prezesa PWiK Gołdap.

Prawdą jest, że walające się śmieci przy koszach są stałym problemem Gołdapi. Należałoby znaleźć jakiś sposób, by to zjawisko przestało być wizytówką miasta. Jest kilka takich miejsc, choćby okolice zalewu.

Miejmy nadzieję, że gołdapskie fontanny zaczną działać.

 

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Czytelnicy informują. Nieustający problem z koszami na śmieci

 1. Wyborca

  Burmistrz i rada ma czarodziejską różdżkę i tydzień po oficjalnym objęciu stanowiska zmieni wszystko. No czary tu potrzebne. Ewidentnie ktoś działa na zły wizerunek nowych władz. Pozwólmy im działać a nie tylko krytykujmy.

  1. Radny

   Zostaje tylko się przyłączyć do tego komentarza. Kilka długich lat zaniedbań ekipy poprzedniego burmistrza ma być naprawione i uporządkowane w ciągu tygodnia – dwóch? Oj zdaje się, widać w tych komentarzach głos sympatyków bezpośredniego konkurenta nowego, właśnie wybranego burmistrza. Chyba trudno jest pogodzić się niektórym ludziom w tym również grupie nowych radnych z takim, a nie innym wynikiem wyborów.

 2. Ja

  Ja to mam taki zwyczaj, ludzki odruch- widzę śmieci, zbieram, wrzucam do kosza i nie robię z tego wielkiej afery

 3. essox

  Podobna sytuacja jest z pełnymi koszami na nowej ścieżce pieszo rowerowej przy jeziorze.

 4. Obserwator

  Śmieci przy koszach ulicznych :
  – często niektórzy mieszkańcy Gołdapi wyrzucają odpady domowe do koszy ulicznych (zabronione ) a gołdapskie wrony dobrze o tym wiedzą , szukają tam żywności wyrzucając odpady poza kosze,
  – część mieszkańców Gołdapi to brudasy. Wystarczy zobaczyć jak ( dość często) wygląda teren przed wiatą śmietnikową na zapleczu Placu Zwycięstwa 16 ( wjazd od ulicy Żeromskiego ). Brudasy zostawiają tam odpady domowe przed wiatą bo nie chce im się wiaty otworzyć. Tabuny wron rozrywają worki z odpadami. Śmieci są wszędzie .
  – odpady gabarytowe wywożone są w określonych terminach. Gołdapskie brudasy wystawiają gabaryty kiedy popadnie i czasami cały miesiąc odpady te zalegają przed wiatami śmietnikowymi.
  Nie zwalajmy winy na gminę tylko zobaczmy ilu brudasów mieszka wokół nas i uczmy ich porządku. Chociaż HOŁOTY podobno nie da się niczego nauczyć.

 5. Obserwatorka

  Z tego co kojarzę, to za fontanny od kilku lat odpowiada inna gołdapska firma. Ta z Konstytucji 3 Maja.

 6. Konikowo

  Brudasy brudasami a w PWiK i tak czas na zmiany personalne.

 7. emeryt

  ktoś ostatnio stracił pracę w urzędzie to może jakiś dodatkowy etacik do posprzątania tych ŚMIECI

 8. Xd

  Jest za wcześnie żeby oceniać nowego burmistrza, ten śmietnik to pozostałości po poprzedniku. Mimo rzekomych objazdów gminy poprzednik nic nie widział, nawet sarny. Obecnego Burmistrza możemy ocenić co najmniej za pół roku