Biżuteria z diamentami – co warto o niej wiedzieć?

Diament jest najtwardszym minerałem, a jego nazwa wywodzi się od greckiego słowa „adamas” co znaczy niezniszczalny. Rzeczywiście jest od wysoce odporny na mechaniczne uszkodzenia i cechuje się wyjątkową trwałością, co nie znaczy, że nie wymaga by o niego odpowiednio dbać. Powód, dla którego biżuteria z diamentami jest tak kochana przez kobiety, to jego niezwykła uroda i blask, któremu nie dorównują inne kamienie. 

Jak dbać o pierścionki i kolczyki z diamentami

Biżuteria z diamentami – piękny drobiazg na wyjątkowe okazje

Diamenty są zwykle bezbarwne, a ich blask to najpiękniejszy dodatek do biżuterii. Nie bez znaczenia jest oczywiście metoda szlifu – tych zaś jest wiele, a każda wydobywa z kamienia to, co w nim najlepsze i wyjątkowe. Kształty diamentu (owal, kwadrat, trójkąt, oktagon, łezka, gruszka, serce i wiele innych) wydobywają z niego wspaniały blask, który nie ma sobie równych. Uroda i trwałość diamentów to jeden z powodów, dla którego niektórzy inwestują w taką biżuterię, a inny kupują ją na wyjątkowe okazje. 

Nie bez przyczyny pierścionki z diamentami są jednymi z najczęściej wybieranych pierścionków zaręczynowych. Diament znakomicie wygląda w każdej oprawie: białe, żółte lub różowe złoto czy platyna to idealne otoczenie dla tego kamienia. Jakby nie dość było jego zalet, diament doskonale komponuje się z innymi szlachetnymi kamieniami, a szczególnie z perłą, rubinem, szafirem, granatem i szmaragdem. 

Kolczyki z diamentami i rubinem albo szafirem to jedne z najpiękniejszych drobiazgów, jakimi możesz uszczęśliwić bliską osobę – https://www.briju.pl/diamenty/kolczyki

Diamentowi przypisywane były różne niezwykłe właściwości i moce. Jego silna energia miała wzmacniać pewność siebie, kreatywność i twórczość. Wspomagał realizację wszystkich planów i chronił przed złymi energiami. Jako kamień, który przynosił szczęście w miłości i dbał o trwałość uczucia w związku, często wybierany był dla jego przypieczętowania – być może stąd bierze się popularność, jaką cieszą się pierścionki z diamentami przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

 Zobacz pierścionki z diamentami na Briju – https://www.briju.pl/diamenty/pierscionki, a na pewno zachwyci Cię niejeden model.

Jak dbać o biżuterię z diamentami?

Ten mocny minerał wymaga łagodnego traktowania. Pilnuj, żeby Twoja biżuteria z diamentami nie miała kontaktu z substancjami chemicznymi, kosmetykami i chlorowaną wodą. Nie zakładaj jej na basen i ćwiczenia na siłowni. W czasie, kiedy nie jest noszona, powinna być przechowywana w zaciemnionym miejscu, najlepiej szkatułce lub opakowaniu wyłożonym materiałem. Jak każda inna biżuteria, ta z diamentem także się brudzi. 

Używaj do jej czyszczenia delikatnej ściereczki, przeznaczonej do biżuterii. Od czasu do czasu przemyj ją ciepłą wodą z mydłem (najlepiej szarym) i osusz ściereczką. Jeśli nie radzisz sobie z dużymi zabrudzeniami biżuterii, skorzystaj z profesjonalnego czyszczenia jej u jubilera. 

Kolczyki z diamentami i pierścionki to biżuteria odpowiednia nie tylko na wielkie wyjście. Delikatniejsze, bardziej minimalistyczne modele świetnie sprawdzą się również w codziennych stylizacjach. Znajdź odpowiedni na Briju.pl już dzisiaj!


Aktualności

Powiązane artykuły