Ruszyły wiosenne XXII Zielone Dni w Gołdapi 2024 – odsłona 1

Do Dwójki zaprasza zajęczyca Spryciula

Hasło XXII Zielonych Dni w Gołdapi 2024 r.: Gołdapianie i Cztery żywioły

Ekologicznie i zdrowo, czyli na sportowo z panią Anetą Adamczewską

Zielona Zumba w Dwójce to już tradycja. Zabawy przy muzyce mają na celu upowszechnianie sportu i kultury fizycznej oraz promowanie zdrowego trybu życia i ekologii w naszej społeczności. Poprzez działania sportowo – rekreacyjne staramy się aktywizować również nasze lokalne środowisko.

Zresztą popatrzcie, jak taniec łączy pokolenia.

Energia odnawialna

Uczestniczyliśmy w programie edukacyjnym. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się w jaki sposób prąd trafia do naszych domów; co to są źródła energii odnawialnej i nieodnawialanej. Poznaliśmy sposoby oszczędzania energii. Wykonaliśmy kilka doświadczeń z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej.

Było miło i ciekawie, a dodatkowo każdy z uczestników otrzymał dyplom. Obserwowaliśmy też modele elektrowni wiatrowej i słonecznej, czyli tematy poruszane w naszym przedstawieniu pt. Cztery Żywioły, ale o tym już jutro…

 

 

Koty

Spotkanie z grupą Gołdapskie Koty Bezdomne

Generalnie jest to spotkanie edukacyjne, dotyczące przeciwdziałania kociej bezsenności z elementami pierwszej pomocy dla kota. Gośćmi spotkania są lekarz weterynarii, koci behawiorysta oraz koordynatorka Agnieszka Grabowska.

Koty – moja pasja – Elżbieta Radzewicz

Wystawa „Piękno pór roku” zaprasza

Moja wystawa to zbiór zdjęć wykonanych podczas różnych pór roku. Można tu obejrzeć owady, zwierzęta, ptaki, krajobrazy, które obserwuję i fotografuję podczas codziennych spacerów w mojej okolicy. Duża część zdjęć wykonana jest wokół domu i w moim ogrodzie. Otaczająca nas przyroda jest cudna o każdej porze roku,a ja staram się uchwycić ją i zatrzymać w swoim obiektywie – Agnieszka Zdancewicz

Konkurs „Wiosna w poezji polskich twórców – Małgorzata Marcinkiewicz

Współpracują z DWÓJKĄ – FUNDACJA NASZA ZIEMIA

Mamy w szkole stoisko prezentujące stację nauki segregacji. Klasy mogą tu przejść prawdziwy test umiejętności. Dzieci uczą się segregowania odpadów, zgniatają butelki, do specjalnych pojemników wrzucają baterie.

Stacja jest jedną z 60 punktów w Polsce, którą Fundacja Nasza Ziemia podarowała w prezencie najaktywniejszym szkołom w tym roku. To miły prezent szkole z okazji 60. urodzin. Zapraszamy-przedsionek szkoły. Ucz się i segreguj, ucz innych…

 

(Z cyklu XXII Zielone Dni w Gołdapi 60. rocznica powstania Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.)

Powiązane artykuły