Za liczne przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem

Gołdapscy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem oraz licznych innych kradzieży na terenie powiatu gołdapskiego. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli blisko 100 sztuk amunicji, zapalnik moździerzowy oraz narkotyki. 

W miniony piątek (1 marca) policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi przeprowadzili realizację czynności służbowych na terenie gminy Banie Mazurskie. Wstępne informacje kryminalnych okazały się trafne.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem dokonanej w połowie maja 2023 roku. Dalsze czynności procesowe były kontynuowane na terenie powiatu węgorzewskiego. W trakcie kolejnego przeszukania funkcjonariusze znaleźli inne skradzione fanty o łącznej wartości kilku tysięcy złotych a także kilkanaście torebek strunowych z zawartością amfetaminy i suszu roślinnego.

Policjanci ponadto zabezpieczyli blisko 100 sztuk amunicji oraz zapalnik od pocisku artyleryjskiego z czasów II Wojny Światowej. Na miejsce przybyli funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, którzy bezpiecznie zdetonowali zapalnik.

Kryminalni zatrzymali 44-letniego podejrzanego do wyjaśnienia sprawy. Śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili, że mieszkaniec powiatu węgorzewskiego dopuścił się łącznie pięciu kradzieży mienia. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. W konsekwencji podjętych działań policjanci odzyskali skradzione mienie na łączną kwotę ponad 20 tys. złotych.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży z włamaniem oraz pięciu zarzutów kradzieży. Dodatkowo 44-latek odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji oraz środków odurzających.

KPP w Gołdapi

 


Aktualności

Powiązane artykuły