Szafa pod skosem – sposób na zagospodarowanie małej przestrzeni

Meble dają możliwość powiększenia pomieszczenia, jeśli odpowiednio zorganizujemy przestrzeń. W niewielkich pokojach warto zagospodarować każdy fragment, także pod względem wysokości. Dobrze jest wykorzystać meble modułowe i robione na wymiar. Jednym ze sposobów na dodatkowe półki będzie szafa pod skosem. Przekonaj się jak ten i inne meble pomogą w maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni.

Zalety mebli modułowych

Zarówno kupując gotowe meble w sklepie, jak i zamawiając szafy na wymiar, wiele osób stawia na moduły. To rozwiązanie daje wiele możliwości w przestawianiu. Szczególnie w przypadku gotowców jest to dobre, bo nie zawsze wszystkie elementy pasują do naszego wnętrza. Czasem warto je przestawić. Szafy modułowe sprawdzają się w małych przestrzeniach, gdzie możemy je dowolnie ustawiać na każdym kawałku wolnego miejsca. W ten sposób wykorzystujemy całą przestrzeń.

Modułowa może być też szafa pod skosem. W tym przypadku najlepiej jest ustawić część ze ściętym rogiem na ścianie, na której mamy ukośny sufit. Nie jest to jednak konieczne. Odpowiednia aranżacja pozwoli wkomponować taki mebel w zupełnie innym miejscu pomieszczenia.

Jakie zastosowanie ma szafa pod skosem?

Szafy ze skosem to najczęściej duże meble, które znajdziemy w sypialni lub garderobie. Znacznie rzadziej spotykamy taką komodę. Wynika to przede wszystkim z wysokości mebla. Niskie szafki nie muszą być ścinane, bo zmieszczą się w każdym wnętrzu. Skosy sprawiłyby, że w szufladach byłoby naprawdę mało miejsca. Przy dużych szafach nie ma tego problemu.

Szafy ze skosami służą zwykle do przechowywania odzieży. Znajdziemy w nich szuflady na różne akcesoria, półki na koszulki i spodnie, a także wieszaki na koszule, sukienki i kurtki. Miejsce półek jest w częściach prostych. Skosy kryją w sobie wieszaki i drążki. Nie jest to jednak jedyne wykorzystanie tej szafy. Regał ze skosem świetnie sprawdzi się też do domowego biura. Można w nim przechowywać np. dokumenty.

Meble ze skosami – estetyka

Szafę ze skosem doceni każdy, kto ma w domu lub mieszkaniu pokój ze ścięciem ściany. Opadający sufit sprawia, że proste meble nie zmieszczą się. Skosy w szafie pozwalają lepiej dopasować ją do aranżacji i wykorzystać całą przestrzeń. Brak szpar sprawia, że pomieszczenia takie stają się estetyczne, a ich wystrój stanowi spójną całość. Jest to możliwe także dlatego, że szafa pod skosem wykonywana jest w tym samym stylu, co pozostałe meble w pokoju. Będzie więc doskonale pasowała do całości.

Funkcjonalna szafa ze skosem

Szafy mające skos świetnie sprawdzają się w garderobie, salonie, korytarzu, a także na poddaszu i pod schodami. Oprócz części ukośnej mają też elementy klasyczne, w których ustawimy pojemniki na potrzebne w danym miejscu przedmioty. Możemy też wygospodarować półkę na buty z drzwiami uchylnymi. Dodatkowym sposobem na zaoszczędzenie przestrzeni będą drzwi przesuwne.

Poza kształtem jednego modułu robiona na wymiar szafa pod skosem niczym nie różni się od innych mebli. Można w niej zastosować te same mechanizmy, wewnątrz jest mnóstwo miejsca na odzież i inne rzeczy, dzięki czemu łatwo jest utrzymać porządek.

Garderoba szyta na miarę

Nadaj charakteru i wykorzystaj przestrzeń w pomieszczeniu dzięki meblom modułowym ze skosem. Wstaw takie szafy do garderoby, sypialni czy salonu i stwórz aranżacje doskonale dopasowane do stylu pokoju. Dzięki temu rozwiązaniu wykorzystasz każdy kawałek ściany, co pozwoli zyskać dodatkową przestrzeń na środku. Wybierz szafę ze skosem do pokoju nowoczesnego i w stylu vintage.

 


Aktualności

Powiązane artykuły