Po raz kolejny policyjny siłacz z gołdapskiej komendy udowodnił, że jest jednym z najsilniejszych mundurowych

Starszy sierżant Karol Prawdzik stanął na podium na Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy. Dzięki swojej pasji oraz ciężkiej pracy gołdapski mundurowy osiągnął rekordowe wyniki.

W dniach 15-17 marca w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, martwym ciągu i przysiadzie. Gołdapski policjant wystartował w zawodach w tzw. „singel lifttach” czyli pojedynczych bojach w wyciskaniu sztangi leżąc oraz martwym ciągu. Policjant uzyskał odpowiednio wyniki 205 kg oraz 285 kg.

W wyciskaniu leżąc Karol pobił rekord Polski wśród służb mundurowych w kat. do 125 kg i poprawił „życiówkę” która dotychczas wynosił 200 kg. Tegoroczny wynik – 205 kg, dał mu I miejsce w tej kategorii wśród służb mundurowych. W martwym ciąg z wynikiem 285 kg zajął ostatecznie II miejsce. Podczas Mistrzostw Polski funkcjonariusz reprezentował nie tylko gołdapską jednostkę, ale również Polską Reprezentację Policji. Reprezentacja zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Gołdapski atleta nie dał sobie czasu na odpoczynek po Mistrzostwach Polski. Zaledwie kilka dni później wystartował w Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym federacji xpc, które odbyły się w dniach 20-24 marca br. w Siedlcach. Siedlce obecnie są „trójbojową” stolicą Polski. Zawody co roku przyciągają tłumy sportowców z całej Europy.

W tych zawodach st. sierż. Karol Prawdzik wystartował w formule powerlifting classic RAW, w której nie używa się taśm do przysiadów. W tych konkurencjach Karol uzyskał następujące wyniki: przysiad RAW – 230 kg, wyciskanie sztangi leżąc – 210 kg oraz martwy ciąg – 290 kg. W końcowej klasyfikacji rezultaty te w konkurencji Powerlifting classic RAW dały gołdapskiemu kryminalnemu II miejsce w kat. do 125 kg oraz II miejsce w kat. do 125 kg służb mundurowych. Warto podkreślić, że nasz policjant osiągnął najwyższy wynik w wyciskaniu sztangi leżąc ze wszystkich startujących zawodników w tej formule.

W klasyfikacji w singel lifcie w wyciskaniu sztangi leżąc Karol Prawdzik uzyskał wynik 210 kg, który pozwolił mu stanąć na podium trzykrotnie. Ponadto, policyjny atleta uzyskał III miejsce w kat. do 125 kg OPEN i I miejsce w kat. do 125 kg służb mundurowych oraz II miejsce w kat. wszystkich służb mundurowych.

KPP w Gołdapi

 

Powiązane artykuły