Otwarto oferty w sprawie dokończenie budowy zakładu przyrodoleczniczego

Na BIP Urzędu Miejskiego znajduje się informacja o otwarciu ofert związanych z dokończeniem budowy zakładu przyrodoleczniczego. Dokument niżej.


Aktualności

Powiązane artykuły

49 komentarzy do “Otwarto oferty w sprawie dokończenie budowy zakładu przyrodoleczniczego

 1. ZPL

  Może komentarz menadżera Gołdapi do wyników tego przetargu? Odważny burmistrz niewątpliwie publicznie zmierzy się z takim wyzwaniem. A Tomasz Luto jest odważnym człowiekiem, przecież nikt w to nie wątpi. To my, gołdapianie zatrudniliśmy przecież, poprzez swój wybór Tomasza Luto na stanowisko burmistrza, a on jako sprawny szef zatrudnił wyśmienitych fachowców, m.in. trzy panie, specjalistki i osoby o wysokich kompetencjach na stanowiska swego zastępcy, sekretarza i skarbnika. Niewątpliwie ten wyśmienity zespół fachowców z dyplomami MBA z Collegium Humanum ma już plan na zaistniałą sytuację i pozyskanie budżetu około 30 mln zł na dokończenie budowy ZPL. I zapewne nas do niego przekona. Społeczność Gołdapi ma prawo oczekiwać, że ten zespół uruchomi swoją autorską inwestycję na najbliższy (jakikolwiek) sezon, nieprawdaż?

  Ocena: 4.45/5. z 51 głosów.
  Please wait...
  1. Do ZPL

   Zapomniano jeszcze o kierowniku OPo, dla której chyba to OPO powstało , kwartet, a nawet kwintet do natychmiastowej wymiany!

   Ocena: 4.37/5. z 19 głosów.
   Please wait...
 2. 22

  No to q—a leżymy i kwiczymy. Wprowadził nas miszcz MBA w nowy „skok cywilizacyjny” – nie zazdroszę nowemu burmistrzowi i radnym

  Ocena: 4.51/5. z 49 głosów.
  Please wait...
 3. Anonim

  A na spotkaniu w Sołectwie Babki burmistrz powiedział że na dokończenie budowy zpl gmina wyda tylko 7 mln.

  Ocena: 4.35/5. z 37 głosów.
  Please wait...
 4. Iwona

  Za te może 30 mln wybudujmy nowy zakład ZPL, ale już bez Lutego ingerencji.

  Ocena: 4.33/5. z 36 głosów.
  Please wait...
 5. Uczciwi

  W Gołdapi, z tego co wiem, mamy następujących absolwentów „ Collegium Tumanus”:
  1. Tomasz Rafał Luto – Burmistrz Gołdapi
  2. Anna Rawinis – sekretarz Gminy Gołdap
  3. Edyta Rita Białek – Skarbnik Gminy Gołdap
  4. Marek Kuskowski – radny Powiatu Gołdap
  wszystkim absolwentom gratulujemy wykształcenia.

  Ocena: 4.51/5. z 51 głosów.
  Please wait...
  1. Anonim

   Jakby powiedział klasyk ” wykształciuchy”.

   Ocena: 4.48/5. z 33 głosów.
   Please wait...
  2. Mariusz

   Wstyd i obciach, tylko zapaść się podziemie. Pozdrawiam te wybitne jednostki.

   Ocena: 4.39/5. z 33 głosów.
   Please wait...
   1. P

    Te „wybitne jednostki” przez ostanie wiele lat rządziły naszym miastem lub miały wpływ na decyzje w ramach funkcjonowania powiatu. Taka sytuacja…

    Ocena: 4.61/5. z 31 głosów.
    Please wait...
  3. Monika

   Z takimi tytułami naukowymi wszystkie drzwi otwarte.

   Ocena: 4.43/5. z 28 głosów.
   Please wait...
 6. Anonim

  Zazdrość

  Ocena: 3.35/5. z 17 głosów.
  Please wait...
 7. XYZ

  Zazdrość

  Ocena: 2.75/5. z 16 głosów.
  Please wait...
 8. 15%

  I wszystko jasne, mamy pomnik, chyba że luto przekona chołdyńskich, wawrzynów, jańczuków i syperkowe, że dalsze wydatki na ratowanie ZPL mają sens. A za te decyzje i tak zapłacimy my mieszkańcy.

  Ocena: 4.48/5. z 33 głosów.
  Please wait...
  1. Renia

   Ich nie trzeba będzie przekonywać . Tak samo zresztą jak pani Pietrewicz, Dzienis, Zajączkowskiego czy Staroszczuk-Luto. Wierzą w swego guru.

   Ocena: 4.78/5. z 18 głosów.
   Please wait...
 9. 15%

  burmistrz Tomasz już się cieszy, nowy budżet, nowy wykonawca, nowe możliwości.

  Ocena: 4.52/5. z 33 głosów.
  Please wait...
 10. Andrzej

  Mam dobrą pamięć i nie pamiętam ,żeby Piotr Rant deklarował ,że uratuje Spółkę Piękna Góra, pomimo ,że był jej Prezesem. Nie pamiętam również, żeby Piotr Bartoszuk chociaż raz publicznie coś powiedział, czy zrobił w sprawie ZPL. A co Panowie zrobili w tych sprawach kiedy było trzeba
  alarmować i walczyć? NIC, NIC ,NIC. Nie zagłosuję na was. Andrzej Tobolski

  Ocena: 2.71/5. z 49 głosów.
  Please wait...
  1. Piotr Rant

   Panie Andrzeju. Pan zerknie głębiej do swojej ułomnej pamięci. Piotr Rant był prezesem spółki Piękna Góra? To prawda, że Piotr Rant z zespołem wywalczył w tamtym czasie, w departamencie sportu i turystyki ministerialną decyzję o dofinansowanie budowy kolei krzesełkowej i wyciągów narciarskich w Gołdapi, ale niestety prezesem nie był. Pan ponoć stara się zostać burmistrzem Gołdapi. Pan popracuje nad pamięcią Panie Andrzeju, bo populizm, który Pan uprawia m.in. w temacie gołdapskiego szpitala też czasami wymaga dokładniejszych i prawdziwych odniesień.

   Ocena: 3.87/5. z 54 głosów.
   Please wait...
   1. Pracownik spółki

    Panie Rant, nie był pan kryształem w tej spółce było tam sporo nadużyć, przypomni nam pan. Spółka była dojona równo.

    Ocena: 3.61/5. z 49 głosów.
    Please wait...
   2. Stefan

    Panie Piotrze, a ja myślę nie czas Pany do polityki. Gołdap potrzebuje nowych twarzy , silnych osobowości nie skazonych przeszłością. Czas odpoczac.

    Ocena: 3.64/5. z 53 głosów.
    Please wait...
 11. Janko Muzykant

  Największą porażką był Luto wprowadzony przez Piankę i Tobolskiego. Człowiek który zatrzymał rozwój Gołdapi, zadłużył gminę, a to co zrealizował to pozostałości po jego poprzedniku. Czego nie dotknął się wywoływało wątpliwości od informatyzacji po drogę w Galwieciach, most w Kośmidrach, ZPL i przebudowa parku i wiele wiele innych spraw – do tego niespełnienie obietnicy wyborczej obniżenia sobie poborów o 5 tys. oraz pojazd służbowy z górnej pułki, który był niespodzianką od pracowników, co mogliśmy usłyszeć w wywiadzie – czym drwił z mieszkańców. Kupa plotek od ambony po przygody z sarną. Trzymam za Luto kciuki, że przejdzie do historii, a niektóre sprawy w prokuraturach ruszą z kopyta. Wesołych świąt

  Ocena: 4.57/5. z 44 głosów.
  Please wait...
  1. Abram

   Obietnica obniżki płacy była dużo większa – nie 5 a 50 tys. w skali roku. Nigdy jej nie spełnił.

   Ocena: 4.45/5. z 22 głosów.
   Please wait...
  2. Emon

   Dlaczego nikt nie pamięta, że Luto wygrał, bo mu kampanię wyborczą poprowadził Pan Piotr Wasilewski?

   Ocena: 4.64/5. z 11 głosów.
   Please wait...
   1. Ja

    Pamięta, pamieta, zwłaszcza pogróżki, że „mirosowców” zrówna z wysokością podłogi, a do pracy zatrudni licealistki

    Ocena: 4.64/5. z 11 głosów.
    Please wait...
 12. Andrzej

  To jeszcze dopytam Pana Piotra Ranta. Czy jeżdził Pan do Irkucka za pieniądze podatników i co konkretnego my z tego mieliśmy ? Czy wspólnie z innymi radnymi zlikwidował Pan Gminną Spółkę PEC ? Kto był pomysłodawcą lotniska w Botkunach i czy Pan na tym zarobił ?
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 3.63/5. z 41 głosów.
  Please wait...
  1. Piotr Rant

   Panie Andrzeju Tobolski. Można by pójść z Panem do sądu w trybie wyborczym za pomówienia, ale po co? Wystarczy, że Pan sam się kompromituje i nawet tego nie zauważa. Ma Pan ogromny udział w wypromowaniu 9 lat temu Tomasza Luto na burmistrza Gołdapi o czym duża część gołdapian już wie. Powinien Pan razem ze swoim „pupilem” z tamtego czasu, bo potem coś między Panami się „rozsypało” – odejść do lamusa historii naszego miasta.

   Ocena: 3.07/5. z 29 głosów.
   Please wait...
   1. Adam

    Panie Rant, nie żebym bronił Radnego Tobolskiego, ale pan również powinien odejść do lamusa za swoją działalność w przeszłości,. Nie sprawdził się pan. Spółka Piękna Góra zbankrutowała. Mógłbym na ten temat powiedzieć więcej. Nie jest pan człowiekiem fair.

    Ocena: 4.15/5. z 33 głosów.
    Please wait...
   2. Znany

    Idź Pan, wstydu oszczędź.

    Ocena: 4.33/5. z 12 głosów.
    Please wait...
 13. Andrzej

  Do Janko Muzykanta. Piszesz bzdury i to jeszcze z błędami. Po pierwsze ,oddałem na Luto tylko jeden głos w 2014 r. i myślę ,że nie zadecydował on o wynikach wyborów. Po drugie to Luto obiecywał obniżenie swojego wynagrodzenia o 50 tys. rocznie, po trzecie to wyraz półka pisze się z o z kreską . Może po tym dialogu coś w głowie zostanie na dłużej. Andrzej Tobolski

  Ocena: 2.14/5. z 28 głosów.
  Please wait...
  1. Ja

   Oddałeś na Luto wiele głosów swoją ulotką

   Ocena: 4.54/5. z 35 głosów.
   Please wait...
   1. xd

    Andrzej, co ty za bzdury wypisujesz? Luto to twój prezent dla Gołdapi.
    Przyznałeś się nieraz i nawet przeprosiłeś, ale to nie sprawi, że ludzie zapomnieli.

    Ocena: 4.35/5. z 31 głosów.
    Please wait...
  2. Zatroskany

   Panie Andrzeju, niestety nie zagłosuję na pana ponieważ sprowadza pan dyskusję do poziomu Lutego. Nie podejmuje pan spraw dotyczących miasta i mieszkańców, tylko walki z kandydatami i innymi (jak Luto). Sorry.

   Ocena: 4.43/5. z 35 głosów.
   Please wait...
   1. Siostra Kasia

    Zgadza się Ponadto nam potrzebny dziś gospodarz, menedżer a nie inkwizytor.

    Ocena: 4.38/5. z 26 głosów.
    Please wait...
  3. Polonista - eksternistyczny

   Endrju Polonisto, którego wpisy można poznać bez podpisu. Wydałeś gazetkę która obaliła Pana Mirosa i się tym chwaliłeś, nawet tu na portalu, że to twoja zasługa. Tak jak poprzednicy pisałeś i przepraszałeś, a i obiecałeś, że wprowadziłeś go to i obalisz – no to czekamy. Więc nie pitol, że oddałeś jeden głos w 2014 roku – twoje działania do tego doprowadziły. Ale nie urodził się jeszcze taki, z którym dogadasz się – ten czy inny to i tak przyszły wróg. Czekam na klęskę Luto „człowieka”, który niszczy gminę Gołdap.

   Ocena: 4.70/5. z 27 głosów.
   Please wait...
 14. Obserwator

  A ja powtarzam : Co wybraliśmy; TO MAMY! Co wybierzemy to mieć będziemy!

  Ocena: 4.17/5. z 24 głosów.
  Please wait...
 15. Marek

  Podano dzisiaj, że absolwenci Collegium Tumanus nie mogą piastować stanowisk w radach nadzorczych w instytucjach państwowych.

  Ocena: 4.64/5. z 22 głosów.
  Please wait...
 16. WLAP

  Dowiedzieliśmy się więc, że na dokończenie głównej inwestycji gminnej czyli zakładu przyrodo-leczniczego (ZPL) potrzeba jeszcze „jedynie” około – 30 mln zł.Nawet uwzględniając ewentualne dofinansowanie z zewnątrz to do zapłacenia z kasy gminy, pozostanie kwota ogromna. To bez wątpienia „sukces i zasługa” obecnego burmistrza, jego współpracowników a także dużej grupy spolegliwych radnych….. !!! Proszę zwrócić uwagę, że ci spolegliwi, w zdecydowanej większości , mający za sobą wiele kadencji w radzie, przyjęli rutynowo-bierne zachowanie. W ten sposób oderwali się od rzeczywistości i w ostatniej kadencji nie zawracali sobie głów np. dopilnowaniem prawidłowej i terminowej realizacji ZPL. Nadzór i wytyczanie zadań dla burmistrza – to przecież był ich statutowy obowiązek. Może o tym zapomnieli, większość z nich przecież już dawno osiągnęła wiek emerytalny. Z szacunkiem dla osób starszych, trzeba cenić ich mądrość i doświadczenie życiowe ale trzeba też głośno protestować wobec faktu lenistwa, nieuzasadnionej rutyny i koncentrowaniu się wyłącznie na pobieraniu diet….!!!!! Przed nami wybory, przejrzyjcie listy i dobrze zastanówcie się komu podziękować a komu zaufać, aby autentycznie w gminie działo się coraz lepiej.

  Ocena: 4.65/5. z 23 głosów.
  Please wait...
  1. Wachmistrz Soroka

   A ja uważam, że dla dobra naszego miasta, gminy trzeba koniecznie przy wyborach pozbyć się z tej Rady takich „społeczników” i „samorządowców” z Bożej łaski – Hołdyńskiego (nadmierna spolegliwość i służalczość wobec burmistrza, nepotyzm rodzinny), Wawrzyna i Janczuka (lenistwo i nic nierobienie od co najmniej dwóch kadencji, własny interes i służalczość wobec burmistrza), Pietrewicz (nepotyzm rodzinny – lenistwo, żadnych osobistych zasług dla gminy), Dzienis (wyjątkowe lenistwo, rodzinny klan u władzy, zakupy atrakcyjnych działek gminnych po niskiej cenie, służalczość wobec burmistrza), Zajączkowski (wyjątkowe lenistwo, brak jakiejkolwiek aktywności ), Staroszczuk-Luto (mogła pokazać swoją niezależność a jednak jest w głosowaniach spolegliwa wobec burmistrza, żadnych własnych inicjatyw w radzie). Pamiętajcie o tym przy urnie.

   Ocena: 4.80/5. z 20 głosów.
   Please wait...
   1. Sąsiad

    Staroszczuk-Luto w tej kadencji wygrała zabawę w „ Króla ciszy „ ani razu się nie odezwała na sesjach Rady Miasta. Widocznie niewiele wiedziała.

    Ocena: 5.00/5. z 6 głosów.
    Please wait...
   2. Katon SC

    Szczerze waść wachmistrzu prawisz. Trzeba ich się pozbyć.

    Ocena: 5.00/5. z 2 głosów.
    Please wait...
 17. POWIAT

  Drodzy wyborcy ja też wierzę, że Luty koniec już bliski. ALE uważajcie na powiat chodzą pogłoski, że TL zostanie starostą, pilnujmy kto zostanie w powiecie radnymi bo jeszcze go wybiorą.

  Ocena: 4.85/5. z 27 głosów.
  Please wait...
  1. Johny

   Te komitety to Luto:
   KWW nasz Powiat Współpraca i rozwój
   KWW dla Gołdapi
   KWW Wspólnie dla Gołdapi

   jest jeszcze Anna F ale ku memu zdziwieniu startuje z koalicji, a po wyborach gdzie będzie ? pewnie z Luto!

   Ocena: 4.80/5. z 20 głosów.
   Please wait...
   1. Milczenia dość

    Tak raczej to wygląda. Nasz pewny siebie obecny burmistrz chyba raczej zabezpiecza sobie Powiat. Wystarczy, że z wymienionych komitetów będzie większość w radzie. Ja bym jeszcze brał pod uwagę i zaliczył do nich KWW Bezpieczny i Doświadczony Powiat Andrzeja C. Wyborcy, T.R.Luto – Starostą i Andrzej C. – V-ce Starostą, tego chyba nie chcemy! Uważam, że umiejscowienie pracowników (kierowników) jednostek podległych gminie w poszczególnych komitetach tylko to potwierdza. Pozdrawiam, dokonajmy dobrych wyborów.

    Ocena: 4.85/5. z 27 głosów.
    Please wait...
   2. Mieszkaniec

    Liderzy tych komitetów:
    Leszek Retel, Wojciech Hołdyński, Sylwia Ostrowska.
    Dobrowolnie czy z rozkazu utworzyli te komitety? Czy ich kandydaci na radnych znają plan Lutego i Ciołka?

    Ocena: 4.76/5. z 17 głosów.
    Please wait...
 18. Andrzej

  Trudno się dyskutuje z anonimowymi internautami. Wielu z was nie rozumie, że gdyby nie moja dociekliwa postawa radnego, to do dzisiaj nie wiedzielibyście o tych wszystkich błędach, nieprawidłowościach czy wręcz przekrętach. Kto z was narażał się na brutalne ataki, poniżanie
  wyzywanie, pomawianie czy naruszanie dóbr osobistych , nie tylko mnie, ale i moich dzieci czy żony. Wy ? Schowani za anonimowym nickiem ? Pokażcie mi managera , który startuje na burmistrza. Oni wszyscy uaktywnili się kilka tygodni przed wyborami i głównie z tego powodu ,że Luto jest już skończony. I to nie przez nich, . Pani radna i jej kolego też przez większość kadencji sprzyjali Tomaszowi L. na co jest mnóstwo dowodów.. Przypominacie sobie brutalny atak ba mnie tej pary radnych. Można to sobie dzisiaj odtworzyć z nagrania sesji. Poza tym wszyscy radni ponoszą winę za ZPL i powinni ponieść konsekwencje. Że o faktycznym zadłużeniu nie wspomnę. Gmina Gołdap jest w tragicznej sytuacji finansowej, ale żaden kandydat o tym nie mówi, ponieważ nie wie. Andrzej Tobolski

  Ocena: 3.77/5. z 13 głosów.
  Please wait...
 19. KWW Dobro Wspólne

  Dobro wspólne- to jedyny komitet który może zapewnić normalność.

  Ocena: 2.05/5. z 19 głosów.
  Please wait...
  1. Rysiek

   Dobro wspólne to normalność??? To przecież dobro pana Miruńskiego

   Ocena: 4.20/5. z 5 głosów.
   Please wait...
 20. Misiek

  A ta firma Tronus to nie jakiś krzak ??, z tego co można znaleźć w Internecie wynika że zajmuję się stolarką meblową, a w tym przypadku chyba jest więcej robót niż stolarka meblowa.

  Ocena: 4.67/5. z 12 głosów.
  Please wait...
  1. Milczenia dość

   Firma, kwota i super warunki gwarancji, aż 24 miesiące. Nie znam się ale przy takich budowach to chyba powinno być 5 – 7 lat, a nie tylko 2.

   Ocena: 5.00/5. z 6 głosów.
   Please wait...
 21. WLAP

  Panie Mieruński, przed pięciu laty swoim aktywnym działaniem, skutecznie Pan zablokował gruntowny remont ul. Gumbińskiej, Zatorowej a także części ul. 1-go Maja. Dzięki temu stał się Pan rozpoznawalny i uzyskał mandat radnego. Obecnie tuż przed nowymi wyborami „bajeruje”Pan wyborców obietnicą budowy obwodnicy od strony południowo -wschodniej. Może w dalekiej przyszłości do tej inwestycji dojdzie (jeśli nie będzie protestów mieszkańców nowego osiedla przy ul. Bocznej) a póki co, my mieszkańcy musimy niszczyć podwozia swoich pojazdów. Proszę o informację kiedy, wg Pana starań, nastąpi remont chociażby ul. Gumbińskiej i dokończenie ul. 1-go Maja.

  Ocena: 5.00/5. z 5 głosów.
  Please wait...