Spotkanie z Miłoszem Szymańskim

Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Gołdapi można było poznać Miłosza Szymańskiego, w 2 kolejnych odsłonach – z jednej strony jako autora książki „Kto zgasi światło” (cykl reportaży z wyjazdów do bardzo bliskiej jemu Mołdawii); z drugiej strony – jako opowiadającego (nawet w stylu stand-upera) o polityce, historii i geografii Mołdawii. Było chwilami wesoło, czasami kontrowersyjnie, ale przez cały czas interesująco.
Miłosz Szymański, podróżnik, mechanik okrętowy, magister prawa, współpracownik Ośrodka Studiów Wschodnich, komentator polityczny historyk. Jednym słowem – człowiek orkiestra. A ta orkiestra  gra prawie od 4 lat w formie podcastów, najpierw była to „Lekcja Historii” cykl prawie 100 podcastów jako repetytorium do matury. Później  „Za Rubieżą” historia , polityka wszystko co dzieje się za rubieżą naszego kraju, na bieżąco komentuje rzeczywistość, czasami nie w oczywistych miejscach naszego świata, sprytnie łącząc to z historia w przystępny sposób.

Po spotkaniu można było nabyć książkę z autografem autora. Jeden egzemplarz swojej książki autor przekazał czytelnikom Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

BP w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły