Jakie trampki na motocykl wybrać?

Trampki motocyklowe — dobry wybór dla każdego motocyklisty

Podstawą udanej jazdy jest nie tylko odpowiednia odzież, ale też specjalistyczne obuwie motocyklowe. Od butów codziennego użytku różnią się one przede wszystkim budową i technicznymi parametrami. Ich wytrzymałość sprawdza się w testach odporności na uderzenia, przetarcia, uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury. Rolą trampków motocyklowych jest profesjonalna ochrona stopy i stawu skokowego podczas niebezpiecznych sytuacji na drodze. Z tego względu ich wybór nie powinien być przypadkowy.

W sprzedaży internetowej dostępne jest motocyklowe obuwie sportowe, dedykowane miejskiej jeździe lub dojazdom do pracy. Wygodne trampki motocyklowe sprawdzą się zarówno podczas jazdy jak i spacerów. W każdej sytuacji zabezpieczają stopę przed ewentualnymi urazami.

Czym charakteryzują się buty motocyklowe?

Modele butów motocyklowych dostępne na rynku różnią się między sobą funkcjonalnością i zastosowanymi udogodnieniami. Wygodne buty na motocykl to modele gwarantujące komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jeśli chodzi o długie buty motocyklowe, ich rolą jest skuteczna osłona kostek i piszczeli, dlatego najczęściej sięgają po nie wyczynowcy, trenujący po kilka godzin na torach wyścigowych. Modele sportowe to lżejsze obuwie krótkie idealne do przejażdżek podczas letnich dni. Podczas jesiennej słoty i w okresie zimowym lepiej wybrać wyższe buty turystyczne wyposażone z antypoślizgowe podeszwy i wodoodporną powłokę.

Pamiętajmy, że odpowiednie obuwie do codziennej jazdy miejskiej jest tak samo ważne jak obuwie dla rajdowców naszpikowane protektorami. Dla bezpiecznej jazdy motocyklem warto sięgać po maksymalnie wygodne obuwie, które powinno się wyróżniać kilkoma podstawowymi cechami.

Sportowe buty motocyklowe — jakie powinny być?

Osoby dopiero raczkujące w tematach motocyklowych, zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego obuwia na motor. Pierwszym krokiem jest dopasowanie butów do stylu jazdy, warunków na drodze, pory roku oraz indywidualnych preferencji użytkownika. Następnie przychodzi pora na dobór właściwego rozmiaru obuwia. W bogatej ofercie producentów znajdziesz zarówno modele damskie jak i męskie, które wyróżnia:

  • idealne wyprofilowanie i dopasowanie do stopy damskiej/męskiej
  • komfortowa wyściółka lub wkładka zapewniająca wygodę noszenia
  • antypoślizgowa podeszwa z niezawodnym zapięciem
  • doskonała wentylacja
  • ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi

Kupując buty na motocykl, zweryfikuj, czym różnią się poszczególne modele dostępne w sprzedaży. Bez względu na to, czy interesują Cię miejskie buty na motor, czy szukasz obuwia do jazdy sportowej lub modeli obowiązkowych w dłuższych trasach, idealne buty motocyklowe powinny posiadać wyżej wymienione cechy.

Buty motocyklowe damskie — zaprojektowane dla motocyklistek

Rynek z obuwiem dla motocyklistów oferuje wiele interesujących propozycji także w wydaniu damskim. Motocyklowe buty dla kobiet to szeroka kategoria produktów, w której aż roi się od damskich odpowiedników popularnych męskich modeli. Nie jest żadną tajemnicą, że buty damskie znacząco różnią się od męskich. Różnica ta wynika nie tylko z węższego kroju, ale też kształtu w okolicy podbicia i śródstopia.

Motocyklowe buty dla pań powinny być znacznie szczuplejsze, by lepiej układały się na damskiej stopie. Przed wyborem konkretnego rozmiaru, warto prześledzić tabelę z rozmiarami danego producenta, aby dopasować model idealnie odpowiadający naszym potrzebom i wyobrażeniom o komforcie.

Jakie powinny być porządne buty motocyklowe?

Długie buty motocyklowe zaprojektowane zostały z myślą o  intensywnym użytkowaniu. Mogą być przeznaczone zarówno dla miłośników sportów motocyklowych, jak również pasjonatów ekstremalnych warunków jazdy. Do produkcji porządnych butów motocyklowych stosuje się wytrzymałe materiały jak TECHNO – MICRO oraz skórę naturalną. Wykorzystując nowoczesną technologię, buty na motor wzmacniane są w okolicach palców, pięt, stawów skokowych oraz goleni. Ponadto, rolą dobrych butów motocyklowych jest zapewnienie stopom optymalnego komfortu termicznego. Dzięki odpowiedniemu wzmocnieniu i usztywnieniu buta maleje ryzyko skręcenia kostki lub urazu ścięgna Achillesa.

Tak jak strój motocyklowy spełnia swoje określone funkcje, tak samo odpowiedni dobór obuwia na motor będzie zapewniał nam komfort i bezpieczeństwo podczas każdej przejażdżki. Buty na motocykl nie tylko chronią stopy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale też osłaniają nogi przed unoszącymi się z drogi odłamkami i pyłami. Pamiętaj, by nigdy nie wsiadać na motocykl w zwykłym obuwiu. Ze względu na brak obecności podstawowych wzmocnień, niewłaściwie dobrane buty mogą stanowić zagrożenie zarówno dla naszego zdrowia jak i życia. W bogatej ofercie sklepów online bez problemu znajdziesz zarówno trampki motocyklowe jak i obuwie sportowe na motor odporne na warunki atmosferyczne, uszkodzenia i przetarcia. Dzięki znakomitym właściwościom użytkowym buty motocyklowe okazują jedynym, słusznym wyborem.

 


Aktualności

Powiązane artykuły