Grabowo. Coraz bliżej święta…

Już za moment nadejdzie wiosna, a wraz z nią Wielkanoc, najradośniejsze, kwitnące i pachnące święta. Okres przedświąteczny to doskonała okazja do kultywowania polskich tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

Dlatego też, uczniowie klasy II SP im. M. Kajki w Grabowie 13 marca udali się do Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi na zajęciach kulinarne – „Wielkanocne wypieki”.

Tam, w asyście starszych kolegów z technikum gastronomicznego oraz przy wsparciu eksperta pani Małgorzaty Tałejszys dzieci zagniatały i wałkowały ciasto, formowały różne kształty oraz piekły zajączki, babeczki i mazurki. Najwięcej radości było podczas lukrowania i ozdabiania. Spotkanie zakończyło się wstępną degustacją słodkości, bo to przecież świąteczne wypieki. Zajęcia sprawiły dzieciom wielką radość i jednocześnie stały się okazją do kultywowania tradycji w atrakcyjny sposób.

Dziękujemy dyrektorowi ZSZ w Gołdapi panu Piotrowi Bartoszukowi za wieloletnią współpracę i tym samym umożliwienie dzieciom z terenów wiejskich wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach kulinarnych.

SP w Grabowie


Aktualności

Powiązane artykuły