Czyżby hołd dla poprzedniej ekipy?

Nakładem Urzędu Miejskiego ukazało się wydawnictwo „Ponad 9 lat rozwoju gminy Gołdap”. Z nadtytułem – „2015 – 2024”. Publikacja liczy 108 stron, jest w kartonowych, foliowanych okładkach. Nakład 7800 egz., cena druku – 38 000 brutto (według informacji o przetargu).

Na wstępie zwraca uwagę fakt, iż słowo gmina w tytule wydrukowane zostało wielką literą, a raczej rzecz dotyczy całej gminy, a nie gminy jako instytucji (w drugim wypadku wielka litera jest uzasadniona).

Dalszy ciąg artykułu pod linkiem.

Kandydat oprotestował wydanie broszury

Na początku oglądamy dwie strony zatytułowane „Odrobina wspomnień… Tak było…” i można było odnieść wrażenie, że to złośliwość w stosunku do poprzedniej ekipy samorządowej, a także początek opowieści o przełomie cywilizacyjnym autorstwa Tomasza Luto. Ale tu można się pomylić…

Dalszą część publikacji można bowiem w dużej mierze potraktować jak hołd oddany ekipie Marka Mirosa, choćby dlatego, że niejako dominantę fotograficzną wydawnictwa stanowi dzielnica uzdrowiskowa, zatem – by tak rzec – podglebie inwestycyjne, stworzone przez samorząd gminny przed 2014 rokiem – po to, by Tomasz Luto mógł spokojnie i twórczo rozwijać gminę Gołdap.

Wśród wyeksponowanych (zresztą dobrym ujęciem) znajduje się zakład przyrodoleczniczy – dumny niczym… koń trojański.

Można polemizować z treścią strony „Oświetlenie w Gminie Gołdap” (znów gmina z wielkiej), ponieważ gminne oświetlenie okazało się totalną porażką tej ekipy. Ale potraktujmy to jako drobny „wypadeczek przy pracy” nad redagowaniem tej publikacji.

Jest dużo wykresów i zestawień, a także fotografie samorządowców. Przynajmniej dwa akapity zostały zaklejone nowym tekstem, papierem samoprzylepnym. Publikacja jest bezpłatna, dostarczona została do skrzynek pocztowych mieszkańców gminy Gołdap.

Ranking sukcesów samorządów. Które miejsca zajmuje Gołdap?

 


Aktualności

Powiązane artykuły