Zdecydowali się na zakupy w sieci – nie otrzymali towaru

Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w sieci. Sklepy internetowe oferują atrakcyjne ceny, bez wychodzenia z domu i długiego oczekiwania przy kasie. Niestety, w wirtualnym świecie o wiele łatwiej jest paść ofiarą oszusta. W ostatnim czasie przekonało się o tym dwóch mieszkańców Gołdapi.

Oszuści nie próżnują i nie ustają w swoich działaniach. Są bezwzględni i chciwi. Wszystko po to, aby zdobyć nasze oszczędności. Kupując lub sprzedając przedmioty na różnych portalach aukcyjnych musimy być bardzo ostrożni.

Do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zgłosiło się dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy zostali oszukani w sieci. Pierwszy z mężczyzn, skuszony atrakcyjną ceną, postanowił kupić telefon komórkowy za pomocą jednego z portali społecznościowych. Na wskazany rachunek bankowy wpłacił kilkaset złotych, jednak nie otrzymał zamówionego towaru. Następnie kontakt ze sprzedającym się urwał. Kolejny z pokrzywdzonych na jednej ze stron internetowych zamówił sprzęt rtv, za który zapłacił od razu całą kwotę. Do dziś nie otrzymał swojej przesyłki. W efekcie działań oszusta stracił kilka tysięcy złotych.

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek przy dokonywaniu transakcji w sieci!

KPP w Gołdapi

Grafika: pixabay.com

 


Aktualności

Powiązane artykuły