Straszne bestie w przedszkolu w Boćwince!

W poniedziałek 26 lutego, w oddziale przedszkolnym w Boćwince odbył się niezwykły dzień tematyczny poświęcony dinozaurom. Dzieci miały okazję poznać nazwy i życie tych fascynujących zwierząt, które żyły na Ziemi miliony lat temu.

Przedszkolaki oglądały bogato ilustrowane plansze i figury dinozaurów, które przedstawiały różne gatunki, ich wygląd, rozmiar, pożywienie i zachowanie. Dowiedziały się, że dinozaury dzieli się na dwie główne grupy: zauropody i teropody, oraz że niektóre z nich były roślinożerne, a inne mięsożerne.

Dzieci również śpiewały piosenkę o dinozaurach i tańczyły jak prawdziwe prehistoryczne gady.

Piekliśmy również pyszne ciastka w kształcie dinozaurów, takich jak tyranozaur i triceratops. Herbatniki były przygotowane z mąki, masła, cukru, śmietany, jajek i wanilii, a następnie wycięte za pomocą foremek. Po upieczeniu, dzieci zjadły je ze smakiem.

Największą atrakcją dnia była zabawa w archeologów i paleontologów, którzy szukają dinozaurów w specjalnym sensorycznym piasku. W piasku ukryte były małe figurki dinozaurów, które dzieci musiały odkopać za pomocą łopatek i pędzli.

Dzień Dinozaura w przedszkolu w Boćwince był pełen wrażeń i nauki. Misie oraz sowy świetnie się bawiły i poszerzyły swoją wiedzę o prehistorycznym świecie. Dinozaury na pewno na długo pozostaną w ich pamięci i wyobraźni.

SP w Boćwince

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły