Premier Donald Tusk wspiera pogranicze!

Premier Donald Tusk podczas pobytu (11 lutego) w Morągu znalazł czas na rozmowę ze mną w sprawie postulowanego przeze mnie rządowego programu pomocy regionowi Warmii i Mazur, szczególnie samorządom graniczącym z Rosją. Premier zapoznał się wcześniej z moim artykułem i zaprosił do rozmowy:

https://goldap.org.pl/…/pogranicze-wm-2030-warmia-i…/

Premier odniósł się ze zrozumieniem i życzliwością do potrzeby wsparcia naszego regionu graniczącego z agresywną Rosją. Dał temu wyraz podczas otwartego spotkania, gdy zapowiedział udzielenie wsparcia finansowego z rezerwy budżetowej:

Wy także ucierpieliście z powodu wojny, wam także należy się pomoc państwa!

Wypowiedź Premiera w tej sprawie od minuty 6:15 do 10:18:

Sprzyjająca konstelacja rządowo-samorządowa, wsparta życzliwością premiera, pozwala rozpocząć prace nad wieloletnim programem wsparcia województwa warmińsko-mazurskiego przez państwo polskie ze względu na negatywnie wpływające na rozwój społeczno-gospodarczy sąsiedztwo z agresywną Rosją.

„Błogosławieństwo” premiera pozwala połączyć siły ministra Jacka Protasa – posła na Sejm RP sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Rozwoju Regionalnego; posła Janusza Cichonia – przewodniczącego sejmowej komisji finansów publicznych; Marcina Kuchcińskiego – marszałka województwa warmińsko-mazurskiego z całym aparatem samorządu województwa, administracji rządowej w regionie.

Jako inicjator tych działań mam satysfakcję ze zrozumienia i akceptacji podjęcia tej idei. Jako radny województwa będę nadal aktywnie działać na rzecz jej realizacji.

Jarosław Słoma

Źródło: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1655940098271546&id=100015667148220


Aktualności

Powiązane artykuły