Kierowca ciężarówki korzystał z karty kierowcy znajomego – stracił prawo jazdy

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca pojazdu ciężarowego wraz z naczepą, który został zatrzymany do kontroli przez patrol z gołdapskiej drogówki. Mężczyzna jechał na karcie swojego znajomego. Funkcjonariusze zatrzymali już kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące i ukarali surowym mandatem. Niebawem kierowcę czekają kolejne konsekwencje.

W niedzielę (25 lutego) gołdapscy policjanci prowadzili działania pn. „TRUCK & BUS”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Oznacza to, że akcja ta miała charakter międzynarodowy i kontrole prowadzone były w wielu innych krajach.

W trakcie pełnionej służby, o 8:30 w Pogorzeli, przy DK65 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą. Za jego kierownicą siedział 48-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego.

W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że kierowca poruszał się nie na swojej karcie. Ta znajdująca się w tachografie, która rejestrowała jazdę, należała do jego znajomego. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy na okres 3 miesięcy. Mężczyzna został też ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. W następnej kolejności, na poczet przeprowadzenia postępowania administracyjnego, mundurowi zabezpieczyli należącą do znajomego kartę do tachografu.

KPP w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły