Dziś w Gołdapi, w 220. rocznicę śmierci wielkiego filozofa

Trwa rok Immanuela Kanta na Warmii i Mazurach. Kolejne wydarzenie z tym związane miało dziś miejsce w Gołdapi. Z okazji 220. rocznicy jego śmierci pod pomnikiem poświęconym filozofowi złożono wieńce. W uroczystości uczestniczyli m.in.: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński oraz radny wojewódzki i gołdapianin Jarosław Słoma.

Po złożeniu wieńców odbyła się konferencja prasowa. W Starostwie Powiatowym goście z Olsztyna udzielili informacji na temat nowych inwestycji, w tym przebudowy drogi wojewódzkiej 651. Marszałek poinformował, że przetargi na tę inwestycję powinny się zakończyć w październiku tego roku. Natomiast tak zwany „łącznik”, czyli droga łącząca przedmieścia Gołdapi z 651 wchodzi w etap projektowy, który potrwa około szesnastu miesięcy.

Wydaje się, że po kilku latach dopiero teraz są warunki, by postać wielkiego filozofa należycie została wykorzystana przez Gołdap promocyjnie. Moim zdaniem (pomijając pomnik autorstwa Zbigniewa Mieruńskiego) zdecydowanie brakuje w Gołdapi obiektu imienia samotnika z Królewca, np. ulicy albo placówki kultury.

M.S.

Do wpisu dołączamy plik z wystąpieniem Jarosława Słomy, opisującym m.in. związki Immanuela Kanta z Gołdapią:

ŚLADAMI IMMANUELA KANTA NA WARMII I MAZURACH

 

Powiązane artykuły