Działo się w bibliotece podczas ferii

W piątek zakończyliśmy feryjne „Zimowe zabawy w bibliotece”.  Dużo się działo – wielu gości specjalnych, dzięki którym poszerzyliśmy swoją wiedzę z dziedzin mało nam znanych; wiele ciekawych wiadomości do tej pory nam mało znanych.

Odwiedzili nas:
– Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gołdapi;
– Komenda Powiatowa Policji  w Gołdapi;
– Komenda Powiatowa PSP w Gołdapi;
– Nadleśnictwo Gołdap – Lasy Państwowe;
– Placówka Staży Granicznej w Gołdapi.
Odwiedziny tych wyjątkowych gości były wydarzeniem, na które czekaliśmy z niecierpliwością. Wprowadzili nas w fascynujący świat swoich zawodów oraz przypomnieli o ważności własnego bezpieczeństwa zarówno podczas ferii jak i aktywnych wypoczynków. DZIĘKUJEMY!!!

Podczas tych dni uczestniczyliśmy w wielu aktywnościach, takich jak wspólne tworzenie monochromatycznego obrazu, który z dumą przekazaliśmy na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zapomnieliśmy też o rozwijaniu naszej kreatywności, tworząc zakładki do ulubionych książek oraz plakat promujący czytelnictwo. Tworzyliśmy własne maski karnawałowe, które wykorzystaliśmy na balu podczas zakończenia ferii, a dodatkowo przygotowaliśmy pyszne ciasteczka dla ptaków, dbając o otaczającą nas przyrodę.

Spotkania podczas ferii w bibliotece stały się okazją do gier planszowych. Zabawy z piłką stały się formą aktywną w rozruszaniu naszych młodych kości.

Zakończenie ferii nie mogłoby się odbyć bez piniaty, słodkiego poczęstunku i pamiątkowych dyplomów przygotowanych przez dyrektora i pracowników biblioteki.

Te ferie były pełne emocji, nowych znajomości i fantastycznych przeżyć. Czas minął nam za szybko, ale pozostawił w naszych sercach piękne wspomnienia.

Do zobaczenia podczas innych działań Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

BP w Gołdapi

 

Powiązane artykuły