Anna Kot – kandydatka do Rady Powiatu

Nazywam się Anna Weronika Kot. Od 18 lat jestem mieszkanką Gołdapi, wcześniej mieszkałam w Mrągowie i Olecku. Pochodzę z patriotycznej rodziny, mocno doświadczonej przez losy wojenne. Moi przodkowie to powstańcy, legioniści Piłsudskiego, żołnierze Gen. Andersa, Sybiracy i Solidarnościowcy.

Kiedy 1 maja 2004 roku Polska została członkiem Unii Europejskiej, myślałam że moje dzieci oraz wnuki będą żyły szczęśliwie i bezpiecznie w zjednoczonej Europie.

Ale nadeszły rządy PiS i poczuliśmy się znowu zniewoleni i nazywani „gorszym sortem”.

Wygrane wybory 15 października dają nadzieję na normalność.

Teraz przystępujemy do wyborów samorządowych.

Są to bardzo ważne wybory, które dają nam możliwość decydowania o dobrostanie i rozwoju naszych małych ojczyzn.

Dlaczego kandyduje do Rady Powiatu? Wierzę, że moją pozytywną energię mogę spożytkować dla dobra mieszkańców powiatu Gołdap.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracowałam w Wojewódzkim Ośrodku Postępu Rolniczego w Bęsi i Olecku. Wspólnie z mężem prowadziliśmy duże gospodarstwo rolne i fermy drobiu.

Pracowałam w szkole jako nauczyciel mianowany, a w latach 90. zajmowałam się szkolnictwem społecznym, będąc Prezesem Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Olecku.

Jako 50-latka ukończyłam studium farmaceutyczne i prowadziłam działalność gospodarczą związaną z aptekami.

Jestem kobietą niezależną, znającą świat i utrzymującą liczne kontakty międzyludzkie. Posługuje się językiem angielskim, francuskim i rosyjskim.

Od zeszłego roku jestem członkinią prestiżowej międzynarodowej organizacji charytatywnej Lions International.

Lubię kino, teatr, muzykę i dobre książki. Staram się opuszczać żadnego seansu naszego Małomiasteczkowego Klubu Filmowego.

Zapraszam na wybory

Anna Kot

 


Aktualności

Powiązane artykuły