Trening uważności na stres rodzicielski

Trening uważności to temat, który interesuje coraz więcej osób. W natłoku obowiązków zapominamy o swoich potrzebach, przez co często czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni. Aby temu zapobiegać, warto zmienić swoje nawyki myślowe z pomocą kursu uważności! Na nim uczymy się widzieć rzeczy takimi, jakie są i wyrażać emocje w otwarty sposób. Jedynie regularne uwalnianie i rozpoznawanie swoich emocji może dać nam pełnię szczęścia w codziennym życiu. Jest to bardzo trudne, na szczęście możemy liczyć na pomoc nauczycieli na kursie mindfulness. Jak poradzić sobie ze stresem rodzicielskim? Dlaczego warto postawić na trening uważności?

Stres rodzicielski

Kurs mindfulness jest odpowiedni dla każdego, także dla rodziców. Doskonale wiemy, że radzenie sobie ze stresem dotyczącym wychowania dzieci to nie lada wyzwanie! W efekcie stres rodzicielski odbiera nam radość życia i sprawia, że nie zawsze wychowujemy swoje pociechy tak, jakbyśmy tego chcieli. Jak sobie z tym poradzić?

Stres rodzicielski jest zupełnie naturalnym zjawiskiem, nad którym można pracować każdego dnia. Zmiana nastawienia może zdziałać cuda, dzięki czemu  stresu będzie znacznie mniej. Jeśli mamy wrażenie, że nerwów jest zbyt dużo w naszym życiu, zatrzymajmy się chociaż na chwilę. Skutki stresu mogą być bowiem zgubne dla naszego organizmu i prowadzić do licznych schorzeń! Na uznanie zasługują kursy mindfulness, prowadzone przez doświadczonych nauczycieli. Nauka uważnego bycia jest jednoznaczna z wyłapywaniem tych obszarów, które uruchamiają w nas najwięcej emocji. Poza tym nie należy zapominać o umiejętności regeneracji – odpoczynek to podstawowa potrzeba każdego człowieka. Trening mindfulness pozwala nam zobaczyć, jak rozpoznawać emocje, uwalniać je i na nowo cieszyć się codziennością.

Trening uważności dla dorosłych

Niezawodny trening uważności dla dorosłych wzbudza duże zainteresowanie wśród wielu osób. Pozwala on rozpoznawać, rozumieć i zmieniać nieświadome wzorce reagowania na stres. Uważne rodzicielstwo to droga do osiągnięcia spokoju i pewności siebie, na czym skorzysta cala nasza rodzina! Proponowany program MCP aktualnie znajduje się w trakcie badań, które mają za zadanie zmierzyć wpływ programu wraz z uwzględnieniem elementu współczucia. Wdrożone treningi uważności opracowywane są przez doświadczonych lekarzy i specjalistów z fachową wiedzą, a następnie przekazywane przez nauczycieli na kursie mindfulness. Takie szkolenie jest odpowiednie dla każdego rodzica, który czuje, że nie zawsze radzi sobie ze stresem, często krzyczy na dziecko i nie potrafi zrozumieć jego potrzeb.

Treningi uważności występują w wersjach dla dorosłych, dzieci i młodzieży, dlatego każdy z nas może zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Wybiórcze tłumienie emocji nie prowadzi do niczego dobrego, a większość z nas odpycha od siebie trudne odczucia, przez co potem wracają one ze zdwojoną siłą w postaci różnych problemów i chorób. Aby zmienić swoje zachowanie i wzorce myślowe na lepsze, skorzystajmy z kursu uważności.

 


Aktualności

Powiązane artykuły