Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą

Pijani kierowcy nadal stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chcąc wyeliminować z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, gołdapscy policjanci prowadzą cykliczne działania pod hasłem „Trzeźwy Poranek”.

 

Wczoraj (29 stycznia) gołdapscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Mundurowi od wczesnych godzin rannych dążyli do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców. Dzięki wykorzystaniu bezdotykowych urządzeń policjanci zbadali ponad 200 kierowców. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi od wielu miesięcy cyklicznie przeprowadzają wzmożone działania kontrolne pn. „Trzeźwy Poranek”. Głównym celem takich akcji jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Mimo, iż działania te przeprowadzane są na naszych drogach często to okazuje się, że nadal nie brakuje kierowców decydujących się na jazdę będąc pod działaniem alkoholu.

Dzień wcześniej (28 stycznia) po 1:00 policjanci ujawnili 26-latkę, który zdecydowała się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Mundurowi podczas patrolowania ulicy Kościuszki zauważyli jadącego przed nimi osobowego renaulta. Pojazd zwrócił szczególną uwagę funkcjonariuszy, ponieważ nie utrzymywał prostego toru jazdy.

Ten niepewny sposób jazdy kierowcy sugerował, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci postanowili skontrolować prowadzącego auto. W trakcie legitymowania okazało się, że 26-latka prowadząca auto jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz skrajnie nieodpowiedzialna kierująca odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za ten czyn grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gołdapi

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły