Na jakie kursy zawodowe warto się zdecydować w 2024 roku?

Współczesny rynek pracy jest bardzo dynamiczny i wymaga ciągłego rozwoju zawodowego. Z pewnością warto mieć tak zwany fach w ręku. Niezwykle istotne są umiejętności oraz poświadczające je certyfikaty, dzięki którym z łatwością zdobędziesz pracę.

Najlepszym sposobem rozwoju zawodowego są profesjonalne szkolenia. Podpowiadamy, na jakie kursy warto się zdecydować w 2024 roku, by zyskać pożądane na rynku pracy kwalifikacje.

Profesjonalne szkolenia – gdzie się szkolić, by zdobyć kwalifikacje?

Pierwszym krokiem do zdobycia nowych kwalifikacji jest wybór odpowiedniego ośrodka szkoleniowego. Wybierz ośrodek szkoleniowy, który oferuje dogodną formę szkolenia – stacjonarnie lub on-line. Niezwykle ważna jest kadra szkoleniowców. Muszą to być specjaliści w swoim fachu, którzy rzetelnie przekazują wiedzę i przygotowują do egzaminów końcowych.

Najlepiej, jeśli ośrodek dysponuje własną komisją kwalifikacyjną. Wybierając ośrodek, warto zwrócić uwagę na współczynnik zdawalności egzaminów. Oczywiście im wyższy – tym lepiej. Oznacza to bowiem, że kursanci są świetnie przygotowani do egzaminów, a następnie do codziennej pracy.

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania dobrego ośrodka, to zapoznaj się z bogatą ofertą kursów na stronie: https://kursy-zawodowe24.pl. Szkoła dysponuje doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Ponadto ma własną komisję akredytowaną przez Urząd Dozoru Technicznego oraz komisję kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Https kursy zawodowe24 pl – na jakie szkolenia warto się zdecydować w 2024 roku?

W ofercie ośrodka szkoleniowego znajdziesz różne kursy:

  • dla elektryków
  • pomiary elektryczne w praktyce
  • kurs świadectw i audytów energetycznych
  • kursy F-Gazy
  • montaż klimatyzacji
  • montaż pomp ciepła
  • lutowanie twarde metodą 918
  • napełnianie i obsługa butli
  • zgrzewanie rur PP/PE

Możesz uzyskać uprawnienia SEP G1, G2, G3. W tym roku z pewnością warto zwrócić uwagę na kursy dla elektryków (ofertę znajdziesz tutaj: https://kursy-zawodowe24.pl/szkola-dla-elektrykow/) oraz montaż klimatyzacji w praktyce (https://kursy-zawodowe24.pl/montaz-klimatyzacji-w-praktyce/).

Szkoła dla elektryków

Elektroenergetyka to dziedzina, która wciąż się rozwija. Nowe technologie wymagają ciągłego poszerzania kompetencji. Kurs jest także świetnym sposobem na zdobycie zawodu. W zależności od sytuacji zawodowej możesz zdecydować się na poziom przygotowawczy lub uzupełniający.

W programie kursu znajdują się takie zagadnienia, jak: elektrotechnika, układy zasilania i montażu urządzeń elektrycznych, instalacje oświetleniowe i aparatura sterownicza. Po ukończeniu kursu uzyskujesz świadectwo kwalifikacji zawodowych, akceptowane przez komisje kwalifikacyjne Urzędu Regulacji Energetyki i wymagane, by przystąpić do egzaminu SEP.

Montaż klimatyzacji w praktyce

Zawód montera klimatyzacji cieszy się coraz większą popularnością. Obecnie klimatyzacja jest instalowana nie tylko w budynkach użyteczności publicznej czy firmach, ale coraz częściej w domach czy nawet mieszkaniach. Klimatyzację może zamontować wyłącznie profesjonalista, a zatem warto kształcić się w tym zawodzie.

W czasie szkolenia poznasz rodzaje klimatyzatorów i rodzaje czynników. Dowiesz się także, jak dobrać odpowiednie urządzenia. Poznasz i nauczysz się używać w praktyce niezbędnych narzędzi. Ponadto nauczysz się wykonywać próżnię w instalacji, obsługiwać klucz dynamometryczny, a także wykonywać podciśnieniową i azotową próbę szczelności.

Podsumowując; kurs dla elektryków i kurs montażu klimatyzacji w praktyce to świetny sposób na to, by zdobyć intratny zawód lub rozwinąć już posiadane umiejętności. Oba kursy są opracowane przez specjalistów z myślą o pozyskaniu praktycznych umiejętności, które są pożądane przez pracodawców.


Aktualności

Powiązane artykuły