Gołdapscy policjanci zabezpieczali niewybuchy

Jeden z mieszkańców podczas spaceru znalazł pociski artyleryjskie z okresu II Wojny Światowej. Funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to niewybuch. Następnie policjanci zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu wojskowego patrolu saperskiego.

W sobotę (30 grudnia) kilkanaście minut po 10:00 na stanowisko kierowania gołdapskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów w jednej z miejscowości na terenie gminy Banie Mazurskie.

Na to niebezpieczne znalezisko natrafił zgłaszający podczas spaceru. Na miejsce został skierowany funkcjonariusz z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Policjant potwierdził, że znalezione przedmioty stanowią pociski przeciwpancerne z okresu II Wojny Światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Jeszcze tego samego dnia niewybuchy zostały przekazane saperom z Jednostki Wojskowej w Giżycku.

Przypominamy, aby w przypadku znalezienia materiału wybuchowego pod żadnym pozorem nie dotykać, nie przesuwać i nie przenosić go, ani nie używać wobec niego jakichkolwiek narzędzi! Natychmiast o owym znalezisku należy poinformować Policję.

KPP w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły