W grudniu po południu…

Wyjazd 3 grudnia przed południem, ale reszta – po. A cóż takiego? Kolejne spotkanie Koloru Rodzinny, czyli gołdapskich absolwentów ogólnopolskiego programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.


Tym razem edukacja kulturalna – najpierw w Olsztynie teatr pisany piaskiem, światłem… oczywiście z udziałem grupy aktorów – podziwiana sztuka to „Opowieść wigilijna”, literatura o bożonarodzeniowej tematyce przełożona na ekran i scenę. W opinii absolwentów SdRiW: zachwycające widowisko!

Potem obiadoklacja z serwisem kawowym przy świecach w Mazurskiej Szkole Dobrych Obyczajów w Borkach Wielkich, a po tej uczcie dla ciała – uczta dla oczu… zwiedzanie szkoły pełnej zabytkowych skarbów (w tym ławek z miejscem na kałamarz). Oraz uczta dla ducha, gdyż właściciel szkoły i karczmy w Borkach Wielkich Edwin Banaszewski jest autorem bajek dla dzieci, które zakupili rodzice dla swych pociech; jest też autorem powieści dla dorosłych i one znalazły się w obiekcie zainteresowań gołdapian. Wycieczkowicze mają czym dzielić się z dziećmi i to nie tylko swoimi, gdyż część grupy stanowili nauczyciele. A pisarz okazał się niemałym gawędziarzem i wielbicielem mazurskich dziejów, zaś w książkach pozostawił dedykacje i autografy.

W efekcie wycieczkę nazwano „Opowieści”, gdyż i opowieść teatralna, i opowieści pasjonata Mazur zapadły w oko, ucho i serce niejednego absolwenta SdRiW (a najmłodsi z nich ukończyli cz. 1. tej szkoły niecały miesiąc temu), którzy zadbali o swój dobrostan i prezenty literackie dla swoich dzieci, bo przecież mikołajki tuż, tuż…
III edycja – #OdkrywamyNoweLądy (#obszar2nauczyciele) (#obszar3rodzice) (#obszar5nazewnątrz)

Powiązane artykuły