Pioruny zdobywają medale w Pucharze Świata Juniorów na Węgrzech

W dniach 2-3 grudnia dwoje zawodników naszego klubu – rodzeństwo Laura Kozłowska i Oskar Kozłowski – reprezentowali nasz klub, kraj i miasto w CMAS Finswimming Juniors World Cup 2023 – Hungary.


W zawodach wystartowało 357 zawodników z 50 klubów z 14 państw – Austrii, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Jordanii, Polski, Singapuru, Słowacji, Turcji i Ukrainy.

Laura i Oskar podczas swoich startów pokazali bardzo dobre przygotowanie oraz gotowość do zawodów na coraz to wyższym poziomie. Obydwoje startowali w konkurencjach Bifins. Oskar na dystansach 200 m i 400 m BF zdobył srebrne medale, a w wyścigu na 50 m BF wywalczył medal brązowy. Były to bardzo dobre wyścigi, Oskar pokazał dużą siłę i moc. Dodatkowym sukcesem jest również to, że osiągniętym rezultatem na dystansie 400 m zrobił on minimum do kadry narodowej seniorów.

Laura rywalizowała z rocznikiem starszym, ale wcale jej to nie przeszkadzało w zdobyciu bardzo wysokich miejsc. W swoich startach pokazała, że jest gotowa podjąć rywalizację z najlepszymi juniorkami w swojej kategorii. Najlepiej zaprezentowała się ona w wyścigu na 400 m gdzie zdobyła srebrny medal.

Były to bardzo dobrze zorganizowane zawody – na wysokim poziomie sportowym. I mimo piętnastu godzin jazdy do domu, wracamy szczęśliwi oraz dumni z osiągniętych wyników.

Dziękujemy kochani za wsparcie i doping.

Trenerzy

Powiązane artykuły