Zlot harcerski 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”

Na zlocie harcerskim w Szkole Podstawowej nr2 panowała cudowna atmosfera, pełna szacunku, radości, wzajemnej pomocy, braterstwa oraz działania.

W dniach 27 – 29 października harcerze z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” integrowali się podczas gier tematycznych, terenowych, zabaw ruchowych i tanecznych, warsztatów. Po raz pierwszy mieli okazję przeprowadzić badania powietrza, gleby oraz wody z jeziora Gołdap, wykorzystując zestawy badawcze z ekopracowni klimatycznej. Wszystkim harcerzom smakowały własnoręcznie lukrowane ciasteczka, które wcześniej upiekli wędrownicy.

Wykonane podczas warsztatów wianuszki i lampiony ze słoiczków zostały przeznaczone do sprzedaży podczas akcji zarobkowej drużyny. Przez 3 dni nikt się nie nudził, a zadbali o to harcerze z Zastępu Wędrowniczego „OHANA”, druhny i druhowie: Michał Woronkiewicz, Oliwka Godlewska, Ania Świtaj, Kasia Wasilewska, Dominika Żukowska, Kacper Zając, Julia Metelska, Kacper Kaniewski, Maciek Słowikowski.

To oni wymyślili tematykę zlotu „Coco”, ułożyli plan, przygotowali materiały i odpowiadali za wszystkie zajęcia. Ich młodsi koledzy i koleżanki z czterech zastępów o ptasich nazwach: „Hopooe”, „Passer”, „Albatrosy”, „Falco”, z dużym zaangażowaniem realizowali zadania wytyczone przez starszą harcerską brać. Oglądnęli film animowany „Coco”, a następnie, podczas świeczkowiska, wysłuchali gawędy o tym, że marzenia się spełniają, że rodzina jest ważna i o tym, że trzeba pamiętać o tych członkach rodziny, którzy już odeszli do „Świata Umarłych”.

W ramach realizacji zadań przedzlotowych zastępy przygotowały kadrze słodkie niespodzianki oraz własnoręcznie wykonane gitary.

Dziękuję wędrownikom za ogromną pracę i poświęcenie na rzecz drugiego człowieka, a wszystkim harcerzom za wspaniałą, braterską postawę.
Druhnie Patrycji Nawrockiej oraz pani Annie Janonis-Klimko dziękuję za opiekę nad dziećmi.
Pani dyrektor, Iwonie Poredzie, dziękujemy za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na realizację naszego zlotu harcerskiego.

Małgorzata Wojciechowska-Gutowska

Powiązane artykuły