Za naruszenie nietykalności policjantów odpowie przed sądem

Gołdapscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mężczyznę. Kierujący w trakcie podejmowanych czynności służbowych zachowywał się agresywnie i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Wczoraj (27 listopada) kilka minut po 12:00 na terenie gminy Banie Mazurskie patrolujący policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. Powodem kontroli był niepewny tor jazdy.

Ponadto podczas mijania się z pojazdem, mundurowi zauważyli, że kierujący trzyma w ręku puszkę z alkoholem. W trakcie przeprowadzanej interwencji 29-latek był bardzo agresywny i pobudzony. Nie reagował na polecenia do zachowania spokoju. W pewnym momencie zaczął szarpać się z interweniującymi policjantami. Swoim zachowaniem naruszył ich nietykalność cielesną.

Agresor szybko został obezwładniony przy użyciu środków przymusu bezpośredniego. Jego nadpobudliwe zachowanie świadczyło, że może on znajdować się pod działaniem narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Od sprawcy interwencji została pobrana krew celem przeprowadzenia dalszych szczegółach ekspertyz w laboratorium kryminalistycznym od czego uzależnione są kolejne zarzuty.

Dzisiaj 29-latek usłyszał już zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły