Turniej piłki nożnej o puchar komendanta powiatowego policji w Gołdapi

W sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się rozgrywki w ramach Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi.

Zawodnikom towarzyszyła sportowa rywalizacja i przede wszystkim dobra zabawa i gra fair play. W przyjacielskiej atmosferze mecz rozegrało siedem drużyn piłkarskich. Zwycięscy z rąk zastępcy komendanta powiatowego Policji w Gołdapi, podinsp. Tomasza Jeglińskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni koszulką. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu z budżetu gminy Gołdap.

W minioną sobotę (18 listopada) w hali OSiR odbył się zorganizowany przez gołdapską komendę Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi. Do rozgrywek przystąpiło siedem zespołów dzieci i młodzieży. Celem sportowej rywalizacji była popularyzacja aktywnego trybu życia, budowanie alternatywnych w stosunku do różnego rodzaju nałogów sposobów spędzania wolnego czasu i realizacji własnych zainteresowań czy marzeń.

Sportowe wydarzenie wzbogacone zostało o elementy profilaktyki antyuzależnieniowej, którą prowadziły policjantki. Funkcjonariuszki przeprowadziły pogadanki, zabawy i konkursy, w trakcie których uczestnicy mieli możliwość wygrać gadżet promujący zdrowy tryb życia – bez uzależnień. Mundurowe mówiły też o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w świecie realnym i wirtualnym. Zachęcały do aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od nauki i wyboru zdrowego, wolnego od używek stylu życia.

Podczas imprezy nie brakowało sportowych emocji i zaciętej rywalizacji. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi, podinsp. Tomasz Jegliński, w imieniu komendanta insp. dr Dariusza Stachelka, podziękował wszystkim zawodnikom turnieju za zaangażowanie i świetną zabawę, a następnie wręczył pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Każdy z zawodników otrzymał również koszulkę.

Turniej został zrealizowany w ramach zadania „Mój wartościowy świat bez uzależnień” dofinansowanego z budżetu gminy Gołdap ze środków przeznaczonych na realizację „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na lata 2023-2026, w roku 2023”.

KPP Gołdap

Powiązane artykuły