Spotkanie z „Mazurskim Łącznikiem”

Wczoraj w sali koncertowej gołdapskiej Szkoły Muzycznej miało miejsce spotkania z prof. Wojciechem Łukowskim, socjologiem, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim oraz ekspertem wielokrotnie goszczącym w mediach.

 

Oczywiście głównym tematem była jego najnowsza książka Giżycko. Małe miasto w wielkim świecie. Rozmawiano o kondycji mazurskich miasteczek oraz mobilności tutejszych mieszkańców.

Było też Gołdapi m.in. w nawiązaniu do innej książki, której Wojciech Łukowski jest współautorem – Miasteczko na granicy. Gołdap.

Wojciech Łukowski wraz ze swoimi studentami poświęcił Gołdapi niemało uwagi wykonując badania w różnych aspektach życia społecznego. Jednym z działań była „obserwacja uczestnicząca” związana z funkcjonowaniem „mrówek” na przejściu granicznym Gołdap-Gusiew.

Naukowiec pochodzi z Giżycka i ostatnie badania poświecił temu miastu. Na swoim facebookowym profilu podpisuje się „Mazurski łącznik”.

Poniedziałkowe spotkanie prowadził dr Mirosław Słapik

Organizatorzy serdecznie dziękują Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. prof. Witalisa Jerzego Raczkiewicza w Gołdapi za udostępnienie sali. 

Fot. Zbyszek Mieruński

Powiązane artykuły