Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości!

„Naszym marzeniem jest tworzenie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…” Nasze przedszkole kolejny raz aktywnie włączyło się w kampanię „Pomarańczowej wstążki”, której celem jest zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci.

Podczas kampanii promowane są także pozytywne rozwiązania związane z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz dzieci krzywdzonych, a także edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

Symbolem kampanii jak zawsze jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. W naszym przedszkolu podczas trwania kampanii została przygotowana gazetka informacyjna oraz pomarańczowa fotobudka.
Dzieci podczas zajęć wykonywały pomarańczowe prace plastyczne, a Pani Psycholog Daria Trzcińska przeprowadziła z naszymi przedszkolakami pogadankę o bezpieczeństwie, wolności, godności, szacunku i o prawach do nich każdego człowieka.
Przedszkole Samorządowe w Gołdapi

Powiązane artykuły