Odkryj Tajemnice Fortu III Pomiechówek w Konkursie „Czas na Fort”

konkurs

Fort III Pomiechówek, znany także jako Fort III Twierdzy Modlin, jest nie tylko świadkiem dramatycznych kart w historii Polski, ale również wyjątkowym przykładem XIX-wiecznej architektury militarnej. Pomimo lat zapomnienia, dziś fort ożywa dzięki inicjatywom mającym na celu przybliżenie jego znaczenia nowym pokoleniom. Jedną z takich inicjatyw jest konkurs wiedzy „Czas na Fort”, organizowany przez Fundację Fort III Pomiechówek, który zaprasza do eksploracji jego zabytkowych murów i zgłębienia jego tajemnic.

Dla kogo jest konkurs?

Konkurs „Czas na Fort” kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas 7-8 szkół podstawowych z całej Polski. Zapraszamy do udziału zarówno grupy zorganizowane przez szkoły, jak i indywidualnych uczniów i uczennic, którzy pragną wzbogacić swoją wiedzę o historii i roli Fortu III Pomiechówek w przeszłości naszego kraju.

Jakie czekają nagrody?

Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla uczestników. Najlepsi mogą liczyć na wyróżnienia za I, II i III miejsce. Szkoły, które wykażą się największym zaangażowaniem, mogą wygrać organizację wycieczki do Fortu. Dodatkowo, 20 pierwszych szkół, które zgłoszą swój udział, otrzyma nagrody gwarantowane w postaci tabletów – nowoczesne narzędzia, które z pewnością ułatwią dalszą edukację.

Gdzie się zgłaszać?

Zgłoszenia przyjmowane są przez dedykowaną stronę internetową konkursu. Uczniowie mogą zgłosić swoje uczestnictwo indywidualnie, podając dane osobowe oraz szkoły, czy grupowo przez reprezentujących ich nauczycieli lub administrację szkoły, którzy powinni podać szczegółowe informacje o placówce.

Kto może się zgłaszać?

Zgłoszenia są otwarte zarówno dla poszczególnych uczniów, którzy przy rejestracji ustalą własny login i hasło, jak i dla szkół, które chcą zgłosić większą liczbę uczestników. W tym drugim przypadku wymagane będzie podanie pełnych danych kontaktowych szkoły.

O konkursie

Celem konkursu jest nie tylko przekazanie wiedzy o Fort III Pomiechówek, ale także rozwijanie świadomości historycznej i zrozumienia znaczenia miejsc pamięci narodowej. To okazja do nauki przez doświadczanie, odkrywanie historii Polski i refleksji nad wartością pamięci o przeszłości. Test konkursowy dostępny będzie online w dniach 6-10 listopada 2023 r. z obsługą helpdesk w razie problemów technicznych. Wyniki zostaną opublikowane na stronie głównej konkursu do 15 listopada 2023 r.

Wiedza

Aby przygotować uczestników do konkursu, organizatorzy udostępnili bogate materiały edukacyjne. Znajdziemy tu m.in. film, książeczkę dla młodzieży, album oraz link do spaceru wirtualnego. Wszystko po to, by móc jak najlepiej zrozumieć kontekst historyczny, rolę fortu w wojnach, które przechodził przez wieki, a także aby docenić jego wyjątkowe znaczenie dla polskiej historii i tożsamości. Konkurs „Czas na Fort” to wyjątkowa szansa, aby młodzież mogła pogłębić wiedzę o historii Polski w interesujący sposób, a także uzyskać cenne nagrody, które posłużą w dalszej edukacji. Zachęcamy do udziału i odkrywania tajemnic Fortu III Pomiechówek!

Powiązane artykuły