Jedenaście medali gołdapian na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu

Jedenaście medali (3 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe) oraz 3 puchary zdobyła sześcioosobowa reprezentacja Gołdapskiego Pioruna podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu w płetwach i Klubowego Pucharu Polski, które odbyły się 11 i 12 listopada we Władysławowie. W zawodach wystartowało 258 zawodników z 14 klubów z całej Polski.

Nasza drużyna, prowadzona przez trenera Adama Kozłowskiego, z wynikami idzie jak „burza”. Wszyscy bardzo mocno poprawiają swoje czasy i zdobywają wysokie miejsca w swoich kategoriach.

Podczas tych Mistrzostw najlepiej zaprezentowała się Joanna Chocianowicz, która została trzykrotną Mistrzynią Polski. Asia podczas całej imprezy zdobyła aż 6 medali (3złote, 2srebrne i 1 brązowy) i w klasyfikacji generalnej w swojej kat. wiekowej zajęła 2 miejsce.

Wicemistrzami Polski w swoich kat. wiekowych zostali: Wojciech Prochowicz (1 srebrny i 1 brązowy) i Oskar Kozłowski (3 srebrne) – Wicemistrz Polski i 3 miejsce w klasyfikacji generalnej KPP.

Laura Kozłowska (medal brązowy w sztafecie 4 x 50 m BF) – 4 miejsce w klasyfikacji generalnej KPP. Blanka Bukwaś (medal brązowy w sztafecie 4 x 50 m BF) – 4 miejsce w klasyfikacji generalnej KPP.
Julia Deptuła (medal brązowy w sztafecie 4 x 50 m BF).

Oprócz startów indywidualnych nasza reprezentacja popłynęła również w wyścigu sztafetowym na dystansie 4 x 50 m BF Junior. Nasza sztafeta w składzie: Laura, Asia, Blanka i Julia zajęła III miejsce.

Gratulacje wszystkim startującym Piorunkom. Kibicom dziękujemy za doping i.

Dziękujemy Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej, panu Markowi Słowikowskiemu i panu Tomaszowi Brzezińskiemu za wsparcie naszego wyjazdu na Mistrzostwa.