MKF zaprasza na kolejne spotkanie

Kino „Kultura” w Gołdapi zaprasza na spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego, które odbędzie się 25 października i rozpocznie o 18:00. Po projekcji dyskusja na temat filmu „Turkusowa suknia” w reżyserii (i do scenariusza) Maryam Touzani.
Mina i Halim, małżeństwo z wieloletnim stażem, prowadzi niewielki zakład krawiecki w marokańskim mieście Sala. O talencie mężczyzny, a zwłaszcza niezwykłym hafcie, jakim ozdabia tradycyjne, szyte przez siebie stroje, jest na tyle głośno, że kolejne zamówienia znacznie przekraczają jego możliwości. Sytuacja zmusza Halima, by zatrudnił młodego pomocnika, choć początkowo nie jest do tego przekonany.

Ostatecznie pod jego skrzydła trafia Youssef, dla którego praktyka u boku mistrza w swoim fachu, za jakiego uchodzi starszy z mężczyzn, jest wielką szansą. Przyglądanie się codziennej żmudnej pracy Halima to dla niego nie tylko możliwość doskonalenia własnych umiejętności, ale też lekcja cierpliwości oraz pokory. Tym cenniejsza, że z każdym dniem bohaterowie nabierają do siebie większego zaufania i zaczyna ich łączyć coraz bliższa więź, co nie pozostaje niezauważone przez Minę.
(źródło: https://www.filmweb.pl/film/Turkusowa+suknia-2022-10013183, 5.10.2023 r.)
Bilety do nabycia na stronie: https://www.bilety24.pl/kino/organizator/dom-kultury-w-goldapi-1089

Powiązane artykuły