Powiązane artykuły

45 komentarzy do “Wtorkowa sesja Rady Miejskiej

 1. Anonim

  1). Podczas sesji skarbnik zadaje pytania radnemu i każe mu się tłumaczyć z wiedzy!!!!!! 2) Burmistrz jak zawsze widzi możliwość odpowiedzi panu Tobolskiemu tylko wtedy kiedy ten zada pytania na piśmie. Na bieżąco odpowiedzieć na żadne nie potrafi. Twierdzi przy tym, że pan Tobolski nie potrafi prawidłowo skonstruować pytania! Tak najłatwiej jest wykręcić się od odpowiedzi na bieżąco. 3) Burmistrz sugeruje panu Mieruńskiemu, żeby powiadamiał o swoich wątpliwościach odnośnie budżetu „odpowiednie instytucje a jak nie wie jakie to na pewno pomoże mu w tym Tobolski”! 4) Panie Tobolski!! Niech się Pan nie telepie przy tym stole! 🙂 – czyje to kulturalne słowa?
  Chamstwo i degrengolada.
  To przykre, że pozostali radni, z wyjątkiem pani Anuszkiewicz, siedzą z opuszczonymi głowami i na te sytuacje nie reagują.

  Ocena: 4.61/5. z 41 głosów.
  Please wait...
  1. Emilia

   Panie przewodniczący pan na tych posiedzeniach to jest? Jak pan może pozwolić na takie zachowanie pytań pani skarbnik? Ona zadaje pytania radnemu Tobolskiemu i każe mu się tłumaczyć. Zadaje pytanie o Wibor on. Pyta radnego Tobolskiego o to? Coś tej pani skarbnik pomieszało się. Tylko nie wiem czy w głowie czy już w d..IE. Aaaa może pani skarbnik nie wiedziała sama i w taki sprytny sposób chciała żeby jej ktoś pomógł to znaleźć. No ale jak pani skarbnik została zatrudniona na podstawie faktu że chodzi z gracją to przecież inne kompetencje nie są potrzebne, bo chodzi z gracją:) 🙂 🙂

   Ocena: 4.65/5. z 23 głosów.
   Please wait...
 2. Warmiak

  Niech burmistrz wyjaśni jacy znajomi pana Tobolskiego wsadzają kij w tryby Urzędu przy zamianie gruntów. To ciekawe.

  Ocena: 4.64/5. z 33 głosów.
  Please wait...
 3. Paweł

  Burmistrzu, jak w „tym szmatławcu” jest tyle kłamstw, gdzie Pańskie zawiadomienia do prokuratury?

  Ocena: 4.68/5. z 38 głosów.
  Please wait...
 4. Agata

  Panie Makarewicz. Pan nie niszczy radnego Tobolskiego klimatyzacją! :)Niech Pan go wesprze, nie dobija!

  Ocena: 4.41/5. z 27 głosów.
  Please wait...
 5. Lutek

  Święte i prawe słowa burmistrza: „Nie umiem rozmawiać”. Brawo, kiedyś nazywało się to samokrytyka.

  Ocena: 4.63/5. z 32 głosów.
  Please wait...
 6. Adam

  Dlaczego przewodniczący Hołdyński zarządza reasumpcję głosowania kiedy radna wyszła z sali obrad? Wyszła to wyszła, nie wzięła udziału w głosowaniu, jej sprawa i wina i nie ma tu podstaw do reasumpcji. To jak, będzie tak zawsze kiedy ktoś z radnych wyjdzie do toalety lub np na papierosa? Mimo wielokadencyjnego doświadczenia widać coraz niższy poziom sprawowania swojej roli przez pana Hołdyńskiego.

  Ocena: 4.62/5. z 34 głosów.
  Please wait...
 7. Felicita

  Pani Anuszkiewicz, obawiam się, że po tych pytaniach jakie Pani złożyła nie otrzyma Pani na nie odpowiedzi konkretnych i merytorycznych.

  Ocena: 4.52/5. z 33 głosów.
  Please wait...
 8. Grażyna

  Zadawanie szeregu bardzo szerokich tematycznie pytań przez Andrzeja Tobolskiego jest rzeczą o tyle dobrą, że te pytania usłyszą mieszkańcy. I być może tylko o to chodzi. Bo moim zdaniem pan Tobolski doskonale wie, że odpowiedzi na w taki sposób postawione pytania ani on ani mieszkańcy nie usłyszą.

  Ocena: 4.43/5. z 28 głosów.
  Please wait...
 9. Monika

  Burmistrz Gołdapi podczas posiedzenia mówi do radnej Anuszkiewicz że nie umie Pani chodzić z gracją. Radna Anuszkiewicz pyta merytorycznie o budżet a burmistrz mówi jej że nie umie chodzić z gracją. Panie Przewodniczący Pan prowadzi tę sesję? To była sesja?

  Ocena: 4.64/5. z 44 głosów.
  Please wait...
 10. xyz

  Panie Holdynski, czemu zamyka Pan usta radnemu i nie pozwala przeczytać pisma na sesji…. czy Pan uważa, że mieszkańcy nie mają prawa do pełnej informacji o ZPL, co za tym idzie o pieniądzach publicznych, które burmistrz marnotrawi uważając, że mu wolno.
  Brawo Panie Radny Chmielewski. Interesy gminy, to nie ślepo za burmistrzem, lecz obiektywnie za mieszkańcami.

  Ocena: 4.71/5. z 38 głosów.
  Please wait...
  1. Marek Gierasimiuk

   Dzień dobry, powiem tak chętnie przyjmę zaproszenie na najbliższą sesję Rady Miasta Gołdap i stawię się na określony dzień i godzinę możliwe, że nawet ze swoim współpracownikiem Inspektorem Nadzoru ds. elektrycznych. Pan burmistrz zarzuca mi kłamliwe treści w moim piśmie, no cóż, każdy punkt mojego pisma został dokładnie przemyślany i przeanalizowany pod kątem, żeby Pan Burmistrz nie zarzucił mi kłamstwa. Spodziewałem się, że Pan Burmistrz Luto będzie nazywał „kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo”, spodziewałem się tego. Dlatego też jestem przygotowany, żeby dowieść swojej prawdy na podstawie raportu CBA, moich pism do Burmistrza jeszcze jak byłem Inspektorem Nadzoru i ew. zeznań świadków min. Wykonawcy, pracownika Urzędu, który brał udział w procesie inwestycyjnym, a nawet kierownika budowy. Na wszystko mam potwierdzenie. Ponieważ Burmistrz jak to powiedział na sesji tworzy pozew. Jestem pewny, że taki pozew nie powstanie bo Burmistrz doskonale wie, że mam rację, a on sam podjął wiele błędnych decyzji, czego dzisiaj pewnie żałuje; dał się wywieźć w pole swoim doradcom i zarazem pracownikom. Mój zespół inspektorów i ja staraliśmy się doradzać Panu Burmistrzowi najlepiej jak mogliśmy, żeby tylko chciał się nas posłuchać to ZPL już dawno by funkcjonował. Niestety nie słuchał nas, a dzisiaj mamy to co mamy. Chętnie przyjmę zaproszenie na sesję, może wtedy uda mi się przedstawić całą sytuację do końca, tak, żeby mieszkańcy-podatnicy dowiedzieli się jaka jest prawda. Pan Luto wybiela się, ponieważ na wiosnę wybory i nie może dopuścić do tego, żeby mieszkańcy dowiedzieli się całej prawdy.
   Szkoda, że na sesji nie pozwolili przeczytać Panu Przewodniczącego Zbigniewowi Makarewiczowi mojego pisma, widać, że dla Luto zależy na tym, żeby przed wyborami ludzie nie poznali prawdy.
   Z wyrazami Szacunku
   Marek Gierasimiuk

   Ocena: 5.00/5. z 7 głosów.
   Please wait...
 11. Roman

  Popatrzcie. Kiedy tylko któryś radny (w tym przypadku pan Chmielewski) odezwie się nie w smak burmistrzowi już staje się wrogiem burmistrza i wrogiem interesu gminy.

  Ocena: 4.69/5. z 39 głosów.
  Please wait...
 12. Słowo

  Panie Luto. Pan myśli, że mieszkańcy liczą się z pana zdaniem. Niech pan się nie łudzi, mieszkańcy pana zdanie znają i mają ” w głębokim poważaniu”. Pana przesłanie to tylko puste i czasami „prostackie” słowa i to wszystko, koniec. Ludzie mają dość pana i czekają na pańskie pożegnanie się z naszą gminą.

  Ocena: 4.64/5. z 44 głosów.
  Please wait...
 13. Katon SC

  Podtrzymuję cały czas, dla dobra naszego miasta i całej gminy przy wiosennych wyborach pozbądźmy się z Rady takich ludzi jak Hołdyński, Pietrewicz, Wawrzyn, Janczuk, Dzienis, Zajączkowski, Staroszczuk-Luto. I obecnego burmistrza.

  Ocena: 4.73/5. z 44 głosów.
  Please wait...
 14. Szofer

  A jednak nie rozstrzygnięto czy pan Makarewicz ma dokończyć pismo czy nie. Pani Anuszkiewicz prosiła o przegłosowanie wniosku w tej kwestii a pan przewodniczący… nie zwrócił na to uwagi. Po prostu łamie regulamin obrad. Żeby tylko było tak jak burmistrz chce. Bo inaczej być u pana przewodniczącego nie może.

  Ocena: 4.68/5. z 37 głosów.
  Please wait...
 15. AR

  Przyjdzie zmiana władzy w kraju, skończą się patronaty nad sprawami, które gdzieś tam dzisiaj leżą w głębokich biurkach prokuratury.

  Ocena: 4.61/5. z 41 głosów.
  Please wait...
 16. Marek

  Po wystąpieniu Pani Anuszkiewicz to burmistrzowi pozostaje tylko cytat z Seksmisji: „kobieta mnie bije……”

  Ocena: 4.61/5. z 41 głosów.
  Please wait...
 17. AntyLut

  Moze ktoś pomoc odnaleźć oświadczenia radnych miejskich na stronie bip?

  Ocena: 4.29/5. z 17 głosów.
  Please wait...
  1. wj

   https://bip.goldap.pl/pl/1758/0/zlozone-w-roku-223.html

   Ocena: 4.33/5. z 12 głosów.
   Please wait...
 18. SOŁTYS SOŁECTWA BABKI JACEK KIZIK

  Szanowny Panie Burmistrzu jest mi bardzo przykro, że nie mogłem swoją skromną osobą zaszczycić kolejnej niemej sesji Rady Miejski w GOŁDAPI. Dlaczego Niemej – ponieważ na zadawane pytania przez radnych nie ma odpowiedzi. Czy pytania zadawane przez radnych do Pana są zbyt skomplikowane czy nie? Ja nie wiem. Cały czas Pan odpowiada, że o odpowiedz trzeba się starać tylko wysyłając pytania na piśmie, na które Pan bądź Pana podwładni i tak nie odpowiadają. Czuje się Pan jako burmistrz ponad prawem, wyśmiewa Pan z innych co jest bardzo żenujące. Pana brak szacunku dla osób o innych poglądach jest żenujący. Na jednej z poprzednich sesjach odniósł się pan wulgarnie do Radnej Anuszkiewicz, teraz mówi Pan ze nie potrafi chodzić z gracją. Panie Burmistrzu może trochę więcej szacunku dla kobiet, przecież Pana Mamusia musiała Pana tego uczyć. Panie Burmistrzu obrażanie Pan kobiety odnosząc się do niej w ten sposób cielesne jest podłe i takich słów nie powinien Pan używać. Z wyrazami szacunku Sołtys Sołectwa Babki Jacek Kizik.

  Ocena: 4.76/5. z 33 głosów.
  Please wait...
 19. Gracja

  Pani Radna Anuszkiewicz, nie powinna pani pytać o nic pana burmistrza, nie powinna pani pytać o nic pani skarbnik gdyż jak powiedział dziś pan burmistrz nie chodzi pani z gracją.
  Pani Anuszkiewicz proszę zapisać się na lekcje chodzenia z gracją. Sarkazm

  Ocena: 4.65/5. z 34 głosów.
  Please wait...
 20. Milena

  Radna Anuszkiewicz nie chodzi z gracją, tak dziś powiedział nasz burmistrz Gołdapi. Czyli pozostałe radne z rady chodzą z gracją i dlatego burmistrz ich nie atakuje. Rozumiem że i pani sekretarz, pani skarbnik i pani Białek chodzą z gracją bo wybrał je sam burmistrz. Czyli te panie które chodzą z gracją i zadowalają oko pana burmistrza to mają wysokie wynagrodzenie i zatrudnienie w urzędzie. Smutna rzeczywistość.

  Ocena: 4.71/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 21. Miron

  Czy ktoś widział jak ten co go nazywają burmistrzem wrzeszczał na całą sale, nie pozwalał się wypowiadać dla radnych. zaatakował radnego Chmielewskiego i radnego Makarewicza. Brawo panowie dla Was za opanowanie.

  Ocena: 4.76/5. z 34 głosów.
  Please wait...
 22. Todi

  Cytat z zapytania złożonego przez Radną Wiolettę Anuszkiewicz i Radnego Zbigniewa Mieruńskiego:
  „Na stronie http://www.bip.goldap.pl zostały zamieszczone oświadczenia majątkowe. Zapoznając się z oświadczeniami majątkowymi burmistrza Gołdapi, zastępcy burmistrza, skarbnika i sekretarza wynika, że wynagrodzenia tych osób wzrosły w 2022 r. nawet o 34 % w stosunku do roku 2021, podczas gdy inflacja wg GUS za rok 2022 wyniosła 14,4%.

  Wynagrodzenia za 2022 rok wyniosły:
  – burmistrza – 201 331,70 zł – wzrost o 40 988,70 zł (25,56%) w porównaniu do roku 2021,

  – zastępcy burmistrza – 204 546,68 zł – wzrost o 49 140,50 zł (31,62%) porównaniu do roku 2021,

  – skarbnika – 190 765,55 zł – wzrost o 48 406.30 zł (34%) w porównaniu do roku 2021

  – sekretarza – 210 006,57 zł – wzrost o 39 416,99 zł (23,11%) w porównaniu do roku 2021. ”

  Zapewne wynagrodzenia „skarbnika” wkrótce wzrosną bo nie przekroczyły 200 000 zł 😉

  Ocena: 4.47/5. z 30 głosów.
  Please wait...
  1. Kiler

   Jak to Siara w „Kilerze” powiadał – „mają rozmach sku…,..ny”.

   Ocena: 4.79/5. z 39 głosów.
   Please wait...
 23. inteligent

  Łał, ale nasz burmistrz to ma kompetencje, inteligentna bestia.

  Ocena: 4.74/5. z 31 głosów.
  Please wait...
 24. ANNA

  A mi dziś zaimponowała radna Anuszkiewicz. Brawo pani radna.

  Ocena: 4.68/5. z 37 głosów.
  Please wait...
 25. Tuza

  Burmistrz Gołdapi podczas dzisiejszej sesji do radnego Tobolskiego – Panie Tobolski!! Niech się Pan nie telepie przy tym stole! – panie burmistrzu jaka to merytoryczna i kulturalna wypowiedź z pana ust. Normalnie tuza intelektu z pana :),:),:).

  Ocena: 4.85/5. z 26 głosów.
  Please wait...
 26. Obserwator goldapskiej sceny politycznej

  Co wybrali ludzie to mają, wstyd, żenada i kompromitacja Lutego na każdej sesji . Ja nie mogę się doczekać kiedy nam jaśnie panujący przegra wybory i trzeba będzie szukać innej pracy, a emeryturki z sg raczej nie ma, może prezesi z irydu go zatrudnią

  Ocena: 4.84/5. z 25 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny Dzordz

   A mnie to już lotto, że ob. Luto przegra wybory – chociaż wcale nie jestem pewien, że przegra (ponieważ przewagę liczebną wciąż mają – jak by tu określić tę grupę, by nie popadać w chamską retorykę a la sierżant, i nie obrażać bliźnich? – hm… – „miłośnicy wiat” ;-p ).
   Mamy przecież demokrację, ze wszystkimi jej zaletami i wadami, w której to demokracji zarówno – dajmy na to – laureat Nagrody Nobla, jak i wspomniany „miłośnik wiat” mają po jednym głosie przy urnach wyborczych. A wiadome jest przecież, że noblistów nie liczy się w tysiącach… :-p

   Jeśli o mnie chodzi, to ja nie mogę się doczekać chwili, gdy Tomasz Luto zmuszony będzie, przez tzw. okoliczności, do sprzedaży swego domu (wraz z pobliskim stawem) za zadeklarowaną przez niego kwotę pięćdziesięciu tysięcy złotych polskich. Chciałbym też ujrzeć kiedyś – wtedy już nie burmistrza, ale zwykłego obywatela Luto, gdy na rowerku, powiedzmy, „wigry trzy” zasuwa na czwartkowy targ po niezbędne produkty.
   Której to możliwości zaobserwowania takiego obrazka (pan Luto na składaku) i Państwu życzę:-p

   Ocena: 4.78/5. z 37 głosów.
   Please wait...
 27. Andrzej

  Moje zapytania do burmistrza Luto :
  1.Czy Tomasz Luto nakazał zatrudnienie w Gminnej Spółce ADM zatrudnienie siostry pani Skarbnik Edyty Białek pomimo ,że nie posiadała kwalifikacji ?
  2.Pani Teresa Dzienis, jest radną, pracownikiem administracyjnym w SP 1 (bez matury), członkiem Komisji Rewizyjnej.. W związku z pełnioną funkcją powinna kontrolować m.in. Gminną Spółkę PWIK, której Prezesem jest Jarosław Dzienis (mąż). Czy nie jest to konflikt interesów ?
  3.Wieloletni radny, obecnie Prezes Gminnej Spółki PWIK, prowadził i zarabiał na szkoleniu pracowników samorządowych i jednostek podległych gminie. Czy to nie jest konflikt interesów
  4.W sierpniu br. na Łowisku Redyki (Gmina Dubeninki ) odbył się festyn, który został objęty patronatem honorowym burmistrza Tomasza Luto.. Ile publicznych pieniędzy zostało przeznaczone na ten cel i dlaczego gmina wydaje pieniądze podatników na imprezy w innych gminach ?
  5.Burmistrz jako organ podatkowy i dysponent publicznych pieniędzy ma prawo do ich wydawania. Ile publicznych środków zostało wydanych na poniższe cele ?
  -usług i porady prawne, adwokackie, ekspertyzy za lata 2018- 2023 ( do czerwca )
  – ile Gmina Gołdap wydała pieniędzy dla firm zewnętrznych w dziedzinie finansów, księgowości, i rachunkowości za lata 2028- 2023 (czerwiec )
  -proszę o podanie wszystkich kosztów eksploatacyjnych samochodu Skoda NGO 7T59 od momentu jego zakupu do czerwca 2023.
  -burmistrz Luto obiecywał przychodnie z lekarzami specjalistami oraz nowy szpital w Gołdapi. Co udało się z tych obietnic zrealizować ?
  -burmistrz Luto wraz z Przewodniczącym Hołdyńskim zlikwidowali Gminną Spółkę PEC. Co od tego czasu zrobili w zakresie bezpieczeństwa energetycznego dla gołdapian ?
  -Tomasz Luto obiecywał uczciwość i transparentność oraz konkursy na stanowiska. Dlaczego nie było konkursów dla Pani Iwony Hołdyńskiej, Jarosława Dzienisa, na stanowisko Prezesa ADM, Dyrektora SP 2, To tylko kilka pytań do burmistrza Luto.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.69/5. z 39 głosów.
  Please wait...
 28. Mec

  Po tej sesji trzeba zapamiętać jedno. Nigdy więcej nie będzie można na sesji odczytać czyjegoś listu, czyjegoś stanowiska, może to zrobić tylko autor. Tak oznajmił na sesji prawnik Urzędu. Jeśli np jakaś instytucja będzie chciała podziękować Radzie za pomoc w konkretnej sprawie to nie będzie mogła wystosować do odczytania Radzie takiego pisma, będzie musiała wydelegować swojego przedstawiciela. Inaczej pan Przewodniczący nie powinien w świetle wywodów prawnika pozwolić na to odczytanie.

  Ocena: 4.85/5. z 27 głosów.
  Please wait...
 29. Weronika

  Burmistrz Gołdapi podczas wczorajszej sesji powiedział że warunki na strefie to stworzył on dla mieszkańców to dzięki niemu jest na strefie tyle miejsc pracy i to dzięki burmistrzowi są takie warunki.
  Nasz burmistrz to świetny menadżer, w gminie rozp…. a na strefie gdzie wszystko gra to jego zasługa. Nasz burmistrz to chyba lekko oderwany jest od rzeczywistości.

  Ocena: 4.86/5. z 28 głosów.
  Please wait...
  1. Nie nasz

   Proszę nie używać określenia „nasz burmistrz” w stosunku do T.Luto. Tego odniesienia nie uznaje już duża części mieszkańców.

   Ocena: 4.87/5. z 31 głosów.
   Please wait...
  2. Swobodny Dzordz

   @Weronika

   Za te przechwałki o strefie to śp. Marek Miros powinien po nocach straszyć okrutnie tego bufona do końca jego dni…

   Ocena: 4.88/5. z 33 głosów.
   Please wait...
  3. Toudi

   Tak. Każdy wie, że powstanie strefy to wyłącznie zasługa obecnego burmistrza. A Kościuszko to przedwojenny polski król!

   Ocena: 4.68/5. z 25 głosów.
   Please wait...
  4. Jan

   Największym sukcesem p. Luto w Strefie jest „obsadzenie” Edyty Rity Białek na Członka Rady Nadzorczej SSSE S.A. – https://www.ssse.com.pl/o-ssse/zarzadzajacy-strefa.html – zapewne z odpowiednio dużą dietą. A na stronie też jest informacja, że Strefa powstała we wrześni 1996 roku. Gdzie był wówczas p. Luto.

   Ocena: 4.79/5. z 24 głosów.
   Please wait...
   1. wj

    Luto wtedy świętował swoje 18 urodziny. 😉

    Ocena: 4.76/5. z 17 głosów.
    Please wait...
 30. 1234

  Kolejny przykład seksizmu w wykonaniu tzw. burmistrza, dołączył do niego tzw. przewodniczący. Mam nadzieję że myślące kobiety będą to pamiętać podczas wiosennych wyborów samorządowych. Dla przypomnienia: Seksizm został zdefiniowany jako „każde działanie, gest, wizualna reprezentacja, wypowiedź ustna lub pisemna, praktyka lub postępowanie oparte na przekonaniu, że osoba lub grupa osób jest gorsza z powodu swojej płci, występujące w sferze publicznej lub prywatnej, online i offline”.

  Ocena: 4.88/5. z 25 głosów.
  Please wait...
  1. Ciekawa

   Gdzie jest wczorajsza sesja, ja się pytam

   Ocena: 4.69/5. z 13 głosów.
   Please wait...
   1. jest nagranie

    Jest

    https://esesja.tv/transmisja/41247/rada-miejska-w-goldapi-sesja-nr-lxxix-w-dniu-26-wrzesnia-2023-roku.htm

    Ocena: 4.40/5. z 5 głosów.
    Please wait...
 31. Ela

  Pani Anuszkiewicz czy Pani nie zauważyła że Pani jest kobietą, a więc zdaniem Burmistrza (mężczyzny) nie dorasta mu Pani do pięt. Pokazał to już kilka razy gdy mówił że Pani opadło albo że nie chodzi Pani z gracją.

  Ocena: 4.70/5. z 27 głosów.
  Please wait...
  1. Też bez gracji

   Nie od dziś wiadomo, że główny włodarz promuje „sterczące z gracją bezmózgi”. Pani Wioletto, wczorajsze obraźliwe słowa odczytuję jako komplement.

   Ocena: 4.84/5. z 25 głosów.
   Please wait...
 32. Monia

  a radna Wałejko tertis na fejsiku….. hahah śmiech na sali

  Ocena: 5.00/5. z 4 głosów.
  Please wait...