Spotkanie z „Leśnymi stworami” w przedszkolu

W ramach projektu „Leśna klasa – las niejedno ma imię”, realizowanego w ramach konkursu „Klasa z drewna” organizowanego przez Lasy Państwowe ” w oddziale przedszkolnym w grupie 5-6 latków odbyły się 21 września warsztaty przyrodnicze „Leśne stwory”.
Zajęcia miały na celu wspieranie samodzielnej, dziecięcej eksploracji świata oraz stymulowanie rozwoju wrażliwości. Przedszkolaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu jesiennych skarbów takich jak: kasztany, żołędzie, jarzębina, kora i liście drzew, zasuszone trawy, patyki, kamienie i wiele innych. Wszystkie materiały zostały zbadane pod kątem wielkości, koloru, faktury, a następnie wykorzystane podczas zajęć. Dzieci chętnie opisywały i porównywały zebrane skarby.

Przedszkolaki z zaangażowaniem pracowały w grupach i indywidualnie podczas tworzenia Leśnego stwora bądź skrzata, który mógłby zostać strażnikiem lasu.

Kolejnym etapem zajęć było zapoznanie dzieci z zawodami „leśnymi”, a następnym rozwiązywanie zagadek dotyczących zwierząt leśnych. Otrzymały sylwetki jeża i orła bielika i wypełniły je materiałem przyrodniczym. Wspólnie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, co to znaczy gatunek chroniony i jak należy postępować, aby świat był bardziej przyjazny środowisku. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy młodego leśnika.

SP w Grabowie

Powiązane artykuły