Policjanci nie dopuścili do wyjazdu autokaru, który miał wieźć dzieci na wycieczkę

Gołdapscy policjanci przez cały rok otrzymują zgłoszenia dotyczące kontroli autokarów przed podróżą. Podczas czynności służbowych sprawdzają czy dzieci i młodzież bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę.

Mundurowi zwracają uwagę na zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie i wyposażenie pojazdu. Wszelkie nieprawidłowości mogą zakończyć się niedopuszczeniem autokaru do dalszej jazdy oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Do takiej sytuacji doszło podczas wczorajszej kontroli.

W niedzielę (17 września) kilkadziesiąt minut po 10:00 policjanci gołdapskiej drogówki przystąpili do wcześniej zgłoszonej kontroli autokaru, który miał przewieźć dzieci na wycieczkę szkolną. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze nie mieli zastrzeżeń co do stanu trzeźwości kierowcy, jednak stwierdzili liczne usterki techniczne w pojeździe, które miały wpływ bezpośrednio na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Policjanci zdecydowali o niedopuszczeniu pojazdu do wyjazdu, a kierowcę ukarali mandatem karnym w wysokości 100 złotych. Przewoźnik podstawił drugi autokar, którym dzieci mogły bezpiecznie wyruszyć w podróż.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, zgłoś kontrolę autokaru! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

KPP Gołdap

Grafika: pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły