Narodowe Czytanie 2023 w Dubeninkach

W Gminie Dubeninki 12. odsłona Narodowego Czytanie 2023 odbyła się w piątek 8 września w dwóch miejscowościach. Tegoroczną lekturą wydarzenia kulturalnego promującego czytelnictwo i klasykę polskiej literatury było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.


W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dubeninkach można było posłuchać fragmentów Nad Niemnem w interpretacji wójta Gminy Dubeninki pani Barbary Woźniak, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej. Zaprezentowano bogatą, nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy, pełne humoru dialogi i zabawne sytuację.

Przypomniano ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego oraz legendę o Janie i Cecylii. Oprócz wspaniałego występu lektorów widzowie mogli wysłuchać pieśni znanych i popularnych zawartych w powieści Elizy Orzeszkowej w wykonaniu przedstawicielek zespołu Rominczanie.

Organizatorami wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach, Szkoła Podstawowa w Dubeninkach i Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej.

Warto wspomnieć, że w Żytkiejmach wspólne czytanie odbyło się w parku przy ośrodku zdrowia, a organizatorem była Filia biblioteczna w Żytkiejmach i Szkoła Podstawowa w Żytkiejmach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach

Powiązane artykuły