Drogowe podsumowanie weekendu. Zderzenie i potrącenie

W sobotę (16 września) około 12:00 oficer dyżurny gołdapskich policjantów został poinformowany przez świadków o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego na ulicy Ekonomicznej w Gołdapi. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna uderzył swoim autem w ciężarówkę, a następnie próbował oddalić się z miejsca.

We wskazane miejsce niezwłocznie pojechali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 41-letni kierujący osobową audi wykonał nieprawidłowy manewr omijania i uderzył przodem swojego pojazdu w unieruchomioną, ciężarową Scanię.

W momencie zdarzenia w ciężarówce nikogo nie było. Sprawca kolizji próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę. Policjanci przeprowadzili badanie, które wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 41-latka. Na miejscu interwencji mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ze swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Do kolejnego niebezpiecznego wypadku drogowego doszło w niedzielę (17 września). Tuż po 20:00 gołdapscy policjanci zostali poinformowani o potrąceniu pieszego na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego.
Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Jak wynika z ustaleń policjantów, 68-letni, kierujący volkswagenem, jadąc ulicą Królewiecką skręcił w ulicę Wojska Polskiego, gdzie najechał na 44-letniego mężczyznę znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Na szczęście obrażenia nie zagrażały życiu i zdrowiu potrąconego 44-latka. 68-letni kierowca był trzeźwy. Tłumaczył policjantom, że nie zauważył pieszego. Sprawca tego zdarzenia został ukarany dotkliwym mandatem karnym w wysokości 3000 złotych i piętnastoma punktami karnymi.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły