Znęcał się nad rodzicami. Prokurator zastosował policyjny dozór

Gołdapscy policjanci interweniowali w rodzinie, gdzie dochodziło do przemocy wobec rodziców. 37-letni agresor wyzywał, poniżał, szarpał i bił osoby najbliższe. Sprawca przemocy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór.

 

W niedzielę (6 sierpnia) po 11:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy został poinformowany o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Policjanci niezwłocznie pojechali pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że 37-letni mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę. Agresor wyzywał, poniżał i obrażał rodziców w podeszłym wieku. Funkcjonariusze ustalili, że syn miał też stosować przemoc fizyczną w stosunku do rodziców oraz grozić im pozbawieniem życia. Interweniujący policjanci zatrzymali 37-latka, który trafił do policyjnej celi oraz wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty, aby monitorować sytuację w rodzinie. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad członkami rodziny. W tej sprawie mundurowi złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec gołdapianina policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie z pokrzywdzonymi. Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się i zakaz zbliżania się do nich.

Pamiętajmy, że sprawcy znęcania się nie są bezkarni i muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Znęcanie się fizyczne i psychiczne nad osobą najbliższą to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły