Zapraszamy na recital Jana Kondraka

W środę (9 sierpnia) po raz kolejny w gołdapskiej „Matrioszce” wystąpi znany bard – Jan Kondrak. Początek recitalu – 19.00.

 

O artyście piszą m.in tak: Jan Kondrak to głos .Wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest też cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Słusznie kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów.

Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Występuje w konwencji „ na głos męski i gitarę”, ewentualnie z towarzyszeniem dwóch, trzech akompaniatorów. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga, Jacka Kaczmarskiego .

Uroda głosu predestynuje go szczególnie do wykonywania romantycznych ballad, tchnących pobliskim stepem i wolnością, zaś temperament osobisty popycha go do kabaretowego sposobu prowadzenia koncertów.

Jan Kondrak. Artysta wielu talentów, człowiek-instytucja, autor, kompozytor, wokalista, tłumacz i animator kultury. Pisze scenariusze i teksty piosenek, publikuje w specjalistycznej prasie, organizuje festiwale, komponuje i wydaje płyty. Występuje razem ze współtworzoną przez siebie Lubelską Federacją Bardów lub solo.

Powiązane artykuły