Zapraszają na „Święto Sękacza” w Żytkiejmach

Już we wtorek 15 sierpnia zapraszamy na kolejną edycję „Święta sękacza” w Żytkiejmach. Podczas imprezy oczywiście królował będzie sękacz poprzez pokaz pieczenia sękatego ciasta, konkurs na upieczenie najpyszniejszego sękacza, aż po degustację i dla chętnych jego zakup.

 

 

Imprezie towarzyszyć będą stoiska z wyrobami rękodzielniczymi i tradycyjnymi produktami żywnościowymi oraz atrakcje dla dzieci, dorosłych, występy zespołów muzycznych i artystycznych i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

 

UWAGA. Zamknięta droga wojewódzka

W związku z organizacją „Święta Sękacza”, 15 sierpnia 2023 w godzinach 8:00-24:00 zamknięty będzie fragment drogi wojewódzkiej DW651 przylegający do terenu imprezy (tj. Żytkiejmy, ul. Lipowa). Zamknięty odcinek drogi zostanie wykorzystany jako deptak oraz miejsce dla wystawców zgłoszonych stoisk handlowych z sękaczami, rękodzielnictwem i regionalną żywnością.

Dla ruchu kołowego wyznaczony został objazd ulicami: Warsztatową i M. Konopnickiej.

Wszystkich, którzy przyjadą na „Święto sękacza” prosimy o stosowanie się do znaków i parkowanie aut na wyznaczonych parkingach polowych. Na miejscu obecne będą służby informacyjne wspomagane przez Policję oraz Straż Graniczną.

Za utrudnienia przepraszamy.

Powiązane artykuły