Samorząd województwa wspiera bezpieczeństwo granic

Do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Warmińsko-Mazurskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie z budżetu województwa trafi łącznie 600 tys. zł. Wsparcie pozwoli na zakupy sprzętu i przedsięwzięcia, które ułatwią codzienną służbę.

 

 

Umowę o przekazanie środków finansowych wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego uroczyście podpisali Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin oraz w imieniu Komendanta W-MOSG zastępca płk SG Zbigniew Klimczyk. Ze strony WM PSP w Olsztynie umowę podpisał nadbryg. Tomasz Komoszyński, a policjantów reprezentował  insp. Arkadiusz Sylwestrzak.

Przekazana kwota do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG w wysokości 200 tys. zł przeznaczona zostanie m.in. na zakup 3 quadów. Sprzęt wykorzystywany będzie przez funkcjonariuszy W-MOSG w ochronie zewnętrznej granicy UE i posłuży do realizacji codziennych zadań.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin podczas podpisywania umów podkreślił, że samorząd województwa od lat wspiera służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w regionie.

Warmińsko-Mazurski Oddział SG w minionych latach zakupił ze środków samorządu województwa m.in. łodzie patrolowe, pojazdy i motocykle. Dofinansowanie pozwoliło również na budowę i modernizację kojców i wybiegów dla psów służbowych, które na co dzień wspierają funkcjonariuszy SG w realizacji zadań. Ponadto środki przeznaczone były na usunięcie barszczu Sosnowskiego w rejonie pasa drogi granicznej oraz przeprowadzono modernizację i rozbudowę monitoringu przy Placówce Straży Granicznej w Gołdapi.


Aktualności

Powiązane artykuły